Bafta !

Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
LAME! M-ai facut sa rad. Hahahah.
Te-ai ascuns in spatele exclusivelor. S-au terminat argumentele? Hahah.

PS: mai sus ziceai ca un 680 n-o sa se descurce pe 4K si ca abia scoti 60 FPS-uri acum in jocuri pe Full HD. Acum nu sunt exploatate ca nu sunt unele jocuri exlclusive console si pe PC. Crede-ma, exclusivele alea de consola, merita sa ramana pe consola, n-au ce sa caute pe PC oricum, iar daca tot vorbim de grafica, presupun ca nu ai vazut Battlefield 3 pe ultra, Crysis 2 pe Extreme + HDT, Max Payne 3 la maximum etc.
Heck, la Metro 2033 pe rezolutie full hd in unele momente imi scade si pe la 20 FPS-uri, si asta pentru ca imi place sa ma joc cu PhysX si AA.
Exclusivele sunt un argument imbatabil pentru ca nu exista jocuri pe PC la nivelul lor.
Placile video nu sunt exploatate pentru ca nu sunt multe jocuri la nivelul Battlefield 3/Crysis 2 DX11 + texturi HQ/Metro 2033.
De ce n-ar avea ce sa caute seria aia de exclusivitati pe PC, din moment ce jocurile alea sunt foarte bune ? Poate as vrea sa joc un titlu gen Heavy Rain pe PC, dar indiferent de ce specificatii are calculatorul meu/tau/oricui, trebuie sa te multumesti cu Fahrenheit, altul mai bun in acest stil nu exista. In racing la fel, indiferent de procesor/placa video, esti limitat la NFS/Dirt, cele mai bune doua solutii, Forza si Gran Turismo (nu neaparat in ordinea asta) sunt exclusive pe un hardware vechi de 6-7 ani, trist dar adevarat. In Action/Adventure se repeta iar povestea, ai Assassin's Creed, dar un Uncharted/inFamous cu texturi 1080p si 60FPS ar fi fost foarte bune.
Hardware-ul il cumperi pentru jocuri pana la urma.
Daca vrei sa intelegi treaba asta bine, daca nu nu e nicio problema, viata merge inainte iar AMD face inca niste reduceri de preturi.
Apropo, daca vreti sa mai scrieti despre hardware, vizitati site-urile astea, au destule stiri/informatii utile.