Quote Originally Posted by MonkY View Post
Asa urasc numerele tipice de PC... Numere peste numere. Pe consumator (a se citi gamerul maniac de PC) il intereseaza "cate FPS-uri voi avea eu in 4K in jocul X si Y, cu totul pe ultra mega super high?"
Minim 60 fps Pentru aia trebe tranzistori & stuff Rezolutie de 4096 x 3072 - 12.6mp, aoleu, mai trec niste generatii de placi grafice pana sa vedem jocurile la uber details, 4K, 4xAA... Cat despre generatia urmatoare de console, mai mult de 1080p la 60fps fac pariu ca nu o sa duca, din simplu motiv ca nu va avea suficienta putere de calcul. Crysis 3 in DX11 la rezolutie aia 4K, cu 4sAA, la urmatoare DUPA urmatoarea generatie de console, si pe PC la GTX 980 sau de genu...

Problema calculatorului e ca nu-i exploatat la maxim, degeaba ai 680, 780, 8970 etc daca Uncharted, inFamous, Gran Turismo, Forza, God of War, Heavy Rain, The Last of Us, Little Big Planet si alte cateva de care nu-mi amintesc, sunt doar pe console. Majoritatea acestor titluri nu au un "frate" similar pe PC ...
Ia uita-te la asta, cred ca satisfice linistit pe cei pretentiosi, si nu e nici un port de consola. PC exclusive this eye candy, eu zic ca e exploatat PC-ul dar poate ca nu asa "barbar" cum am dori noi