Quote Originally Posted by Mythul View Post
E un pret foarte mare.

Un iPhone luat de la Orange + abonamentul pe 2 ani tot cam la 3000 lei ajungi, atat doar ca ai abonamentul inclus in pret (insa telefonul e blocat pe reteaua respectiva).

Daca stau sa rationez putin si eu am fost putin crazy sa dau peste 2000 lei pe un 4S, cu acei bani luam un laptop bunicel sau un iPad 2 second si mai ramaneau bani de buzunar. Exemple ca mine cunosc, doar e plin si Clujul de iPhone 4 / 4s ... cand e vorba de telefoane romanul are bani.

Cei mai castigati sunt cei care au nevoie de un abonament "gras" si primesc iPhone 5 la un pret f bun, sau firmele care la fel platesc zeci de milioane abonamente si beneficiaza de reduceri masive la iPhone. Pentru restul exista cg forum sau okazii de la "baieti" .

Garantia e internationala 1 an de zile fara sa fie nevoie de nicio dovada ca ai cumparat tu cu manuta ta telefonul, practic ai aceeasi garantie indiferent daca iei din magazin sau de la "baieti".

@Monky Cred ca topicul despre iPhone 5 ar trebui pus la sticky, iar ce de iphone 4 retrogradat.
Poate ca doar abonamentul e unica solutie rezonabila.
Eu l-am luat pe firma cu abonament de 12 euro pe luna ( cu minute,mesaje,1GB trafic) si am dat 200 de euro pe el. Totul in baza unui parteneriat al firmei cu Orange (plus ca mai sunt vreo 100 de telefoane in firma cu abonament la ei).



Sent from my iPhone using Tapatalk