Quote Originally Posted by Kappa View Post
Salutare
Sunt membru nou....Mi-a luat ceva timp pana sa gasesc zona asta sper sa postez cum trebuie , e foarte dificil forum-ul,
Am o singura intrebare , vreau sa montez ps2 pe monitorul de pc(un philips full HD) desi cred k nu conteaza, am citit cat am putut pe google
si inca nu am aflat exact cum trebuie sa fac , Probabil A-ti mai auzit intrebarea asta de 1000 de ori, imi cer mi de scuze
Daca pute-ti sa imi trimite-ti un pm ,k aici nush daca mai ajung As fi recunoscator
Multumesc
Se poate dar Ps1 si PS2 au fost facute sa mearga pe TV-CRT nu pe monitoare tft/lcd/led , chiar daca sunt FullHd nu o sa se vada mai bine decat pe un TV-CRT (o sa sevada mai rau decat de pe un crt) . Se poate pune pe monitor de pc tip CRT(tub) dar uneori nu este rezolutia nativa pt. care e facuta consola sa ruleze si uneori o sa se vada rau. Un PS2 e recomandat sa fie conectat cu un cablu RGB (sau un RCA bun cu mufe aurite) la un TV CRT (de o generatie usor mai noua, adica care sa aiba la meniu "Digital view'/"Noise Reduction" sau "sharp dynamic") si asa o sa se vada CRYSTAL CLEAR sau mai bine zis "FULL HD"