prin acest prim post pe forum as dori sa ma lamuresc in privinta unor lucruri care imi sunt neclare , doresc sa achizitionez cat de curand un PS Slim sau SuperSlim , din ce am citit am inteles ca o consola PS ca sa fie modata trebuie sa aiba din fabrica un firmware mai mic sau egal cu 3.55!!!( din ce am vazut pe net ultimile cu acest firmware au fost fabricate prin 2010 ) sa inteleg ca cele cu un firmware mai mare ..respectic consolele mai noi aparute nu pot fi modate ex : PS SUPER SLIM ?
-> odata consola modata pot jucata toate jocurile care apar in termen de xx ani dupa modare s-au trebuie frecvent facut update la modare pentru a juca si ultimile jocuri aparute ?
-> daca 2 persoane detin 2 console PS 3 nemodate pot juca GTA IV ..in curand V in modul multiplayer ?
-> cand cumperi o consola noua se poate verifica varianta de firmware ?
-> din ce citit pe forum am inteles ca un xbox 360 se poate moda chiar si daca e fabricat 2012 este adevarat ?
-> la o consola PS3 modata jocuri se pot rula direct de pe HDD ?
Multumesc anticipat pentru ajutor ....iar daca am gresit cu unele chestii rog sa fiu corectat si poate ceva informatii in plus