Quote Originally Posted by Seryaph View Post
Buy & Sell

Eu ma rezum la jucatori sub 10.000, deoarece peste aceasta suma intra comisionul EA de 5% si nu prea e rentabil decat daca prinzi vreo oferta bulan... prefer multi si cat de cat ieftini, decat putini si scumpi.

-Cauta sa cumperi jucatori f cautati, din cate am vazut cei cu pace mare se vand cel mai bine.
-Cauta jucatori care au formation bun, 4-3-3; 4-1-2-1-2; 4-4-2; 3-5-2 si care sunt pe pozitia potrivita formatiei de joc pe care o au. Spre exemplu Walcott de la Arsenal este RW, merge bine pe un 4-3-3, dar daca il gasesti RM pe 4-1-2-1-2 este posibil sa castigi mai mult decat in situatia initiala.
-Experimenteaza.

Eu cumpar si vand doar anumiti jucatori, pe anumite formations. Caut cel mai mic pret BIN(Buy It Now) si daca este o diferenta mare intre el si penultimul, il cumpar si il pun la vanzare la acelasi pret cu urmatorul. Ideea este sa nu ramai mult cu jucatorii cumparati, cu cat ii cumperi si ii vinzi mai repede cu atat mai multi bani rulezi. Nu e bine sa stai prea mult cu un jucator(sa pui un comision prea mare si sa-l lasi mult la vanzare ca ramai cu banii blocati)
Poti sa verifici preturile BIN la un jucator, si sa pui pret maxim la cautare cel mai mic pret BIN. Sa astepti pana expira o licitatie si dupaia o pui la vanzare.
Poti face multe combinatii, dar niciodata sa nu dai ultimii bani! Pastreza cativa banuti pentru zile negre, sau pentru licitatii bomba.

Mai sunt cei care cauta preturi bomba la jucatori buni. Foarte rar se intimpla asta... mai bine cauti preturi decente si te misti repede cu ele decat sa astepti un necunoscator in ale jocului sa puna la vanzare un jucator bun pe bani putini.
Prin metoda asta cati bani faci si in cat timp?