Sorry guys pt. raspunsurile intarziate... o sa incerc totusi sa detaliez. PSB-urile le am de vreo 7 ani si desi am facut auditii pe scule cu mai multe zero-uri decat puteam eu sa citesc (tinandu-mi respiratia, desigur), consider ca pentru o camera normala (la bloc) sunt mai mult decat perfecte. Bine, ele sunt OK chiar si pentru o vila, dar ne descurcam cu ce avem... Cei care isi doresc boxe facute de Paul Barton (S-ul vine de la Sue) acum sunt niste fericiti, pentru ca se gasesc fara probleme si la noi. Eu a trebuit sa le aduc pe container/vapor din Canada...
Quote Originally Posted by dydysoft View Post
Spune-mi mai detaliat ce ai acolo la receiver. ai buton de A sau B pe front?
Nu stiu exact la ce anume te referi, insa daca este vorba de Zone, da... poti controla 2 zone (plus cea principala).
Quote Originally Posted by dydysoft View Post
Perechea 2 de fronturi are amplificare separata, in sensul ca poti asculta stereo material audio, pe o pereche dedicata?
Amplificarea nu e separata... poti asculta stereo fara probleme doar pe ce boxe doresti, sau pe zone. Ba mai mult, poti folosi Pure Direct si asculti exact ceea ce ai pe material (fara DSP-uri sau alte minunatii).
Quote Originally Posted by dydysoft View Post
Ai separat 7.1 pentru filme, pe sateliti separati iar la stereo 2 boxe mai mari, sau alt setup?
Eu nu folosesc decat 5.0. 2 x T65 + 1 x C60 + 2 x S50.
Quote Originally Posted by dydysoft View Post
Ma gandesc sa trec si eu la alt receiver yamaha, asta al meu nu stie decat 5.1, fara fronturi separate, daca vreau 7.1 trebuie sa-i adaug amplificare separata...
"Jucaria" asta nu este 7.1 ci 9.2 9 sunt amplificate, iar pentru 2 (subwoofere) se merge pe amp separat. Sincer, sa pun un 9.2 ar fi overkill.
Quote Originally Posted by Enthroll View Post
Yes. Thanks for sharing, MonkY, awesome setup! Pune si poze din camera ta, eu unul nu ma supar
Pusesem poze pe coltul consolistului daca nu ma insel. Nu mai tin minte daca toata camera (oricum e haos acum ca sa fac poze).
Quote Originally Posted by Enthroll View Post
1: cati metri patrati are camera in care ai PSB-urile? Folosesti subwoofer?
Aproximativ 18mp. Fara subwoofer - am avut si am renuntat la el. Pur si simplu T65-urile se duc atat de jos incat chiar am fost nevoit sa mai scad din boom, ca sa nu-mi cada figurinele din colectie
Quote Originally Posted by Enthroll View Post
2: care e diferenta intre seria Aventage si RX de la Yamaha?
Aventage este practic noua lor serie. Oricum imi place ce s-a intamplat cu Aventage. Acum 2 ani, nu te puteai apropia de nimic din seria asta (aveau niste preturi criminale). De anul acesta insa, preturile sunt extrem de apropiate... si pentru ce minunatii au facut pentru seria asta, chiar merita. Daca vrei comparatii exacte, sincer... sunt prea multe ca sa le listez. Practic sunt 2 serii de produse complet diferit construite. Aventage e dealtfel seria care a fost complet regandita de la zero acum 2 ani or so. Cum ar veni, seria veche merge pe "sasiu" si componente clasice, Aventage merge pe "state of the art" (ce are Yamaha mai bun, cu piese de studio). Acum, depinde si de model... desigur.
Quote Originally Posted by Enthroll View Post
Ma gandesc foarte serios sa ascult PSB Image T6, am citit numai lucruri bune despre ele (stiu ca tu esti extaziat de ele) mai ales la pretul lor. Alte boxe care mi-au fost recomandate ar mai fi Jamo Concert, Klipsch RF 62 II, Paradigm Monitor 9. Dar trebuie sa ascult intai. Sunt FOARTE curios de PSB-uri though.
La receivere ma gandeam sa ascult Denon AVR 1912, Yamaha RX V671 sau Aventage 710. Nu mi-ar displacea sa ascult si ceva din seriile mai hi-end (cum ai tu) dar sunt scumpicele rau.
Totul tine in final de ceea ce-ti place tie. Nu te lua dupa mine sau altcineva. Alege-ti fix ce-ti place. Neaparat cu auditie! Nu te lua dupa reviews sau alte alea. Cat despre receiver, eu am fost "fortat" sa urc la un minim 2010 pentru ca aveam neaparat nevoie de multe HDMI-uri, putere mai mare si procesorul video. Singurul lucru care mi-a lipsit a fost Airplay-ul, dar am rezolvat cu un Apple TV