Quote Originally Posted by paulrtr View Post
Am renuntat sa il cumpar pe cel de 80GB fat, cu toate ca arata ft bine. Fiind nou, am mai citit pe net de YLOD si din acest motiv prefer sa mi-l cumpar nou, pentru garantie. Am gasit aceasta oferta online:Consola Sony PlayStation 3, 12GB + Joc Sports Champions 2 + 2 x Move Motion Controller + 1 x Webcam la 1350 lei. Eu nu-s un gamer inrait, dar mai joc din cand in cand Fifa (cu prietenii si probabil on line) si ceva cars. Pentru a se putea juca si prietena mea insist sa aiba move motion. Design nu e un pct de departajare pentru mine. Care ar fi dezavabtajele acestei console? Ce pot face cu ce 12GB si ce nu pot face? Thx!
Ai nevoie de spatiu. Eu zic sa nu te uiti la versiunea de 12 gb ca e insuficient. pentru a rula, unele jocuri au nevoie de instalare pe hdd. La fel, fiecare patch care apare, ocupa spatiu pe HDD, fiecare save-game la fel. (Gran Turismo 5 necesita vreo 10 gb la instalare cu patchuri, Battlefield 3 are patchuri de cate 1-2 gb) o sa ocupi repede spatiul. Solutia ar fi sa cumperi un PS3 cu hdd de 320-500gb. eu am avut un Fat de 80gb si dupa 3 ani era plin. I-am facut upgrade la 500gb si acum ma pot bucura de Playstation Plus si nu imi mai fac griji de spatiu. (la PS+ jocurile sunt digitale, ocupa spatiu mult)