Tind sa ii dau dreptate lui adibose desi nu-l cunosc personal deci nu pot fi acuzat de partinire! Nu cred ca si-a ales cuvintele potrivit si a fost prea acid, dar sunt de acord cu esenta mesajului.

Subiectul threadului asta "jocuri cu preturi bune", NU "cum nu onoreaza retailerii comenzile noastre" sau "plangeri in direct pe forum, total offtopic".
Pe acest thread vreau sa vad oferte la jocuri nu frustrari. Credeti ca va ajuta vreun cititor al acestui thread, ca nu va da Altex jocurile? Facem vreun sindicat al nedreptatitilor anonimi? Nu cred ca avem haiduci pe aici! Vreti dreptate, atunci concentrati-va eforturile si contactati direct anpc, opc, politie, recuperatori etc. si nu mai poluati thread-ul asta cu frustrari!!!

Cel mult as vedea asemenea lamentari pe "ghidul cumparatorului consolist", nu aici.

Stiu ce simtiti ca si mie mi-au tras-o gsmeshop-ul si Altex de cateva ori, dar asta nu m-a oprit sa nu mai vanez oferte la ei sau sa nu mai cumpar de la ei ca tot eu imi reduceam sansele sa gasesc niste jocuri mai ieftine. Ofertele chilipir nu sunt nelimitate si DA, dc va vine sa credeti stocurile chiar sunt limitate sau se 'lichideaza' ultimele bucati.
Si pe mine m-au sunat ieri de la Altex si mi-au zis ca Nier mai aveau dar Portal 2, nu. Agentul de la casca era terminat ca a fost injurat si terfelit de cand era embrion si are si pt tot neamul carne deoparte. Macar mi-a spus ca au onorat comenzile in ordinea plasarii lor si asta mi se pare fair! Primul venit, primul servit.
De gameshop cand dadeau cu zarul ca sa le onoreze ce sa mai zic?!

Intr-adevar probabil au nevoie de o investitie intr-un sistem care sa actualizeze stocurile live, dar probabil se va ajunge si aici incet-incet.

Pana acum 1-2 ani eu sincer nu am vazut jocuri in RO, sub 100 RON, dar acum sarim in sus ca nu au stocul nelimitat de jocuri triple A la 30 RON. Eventual sa le dea pe gratis si sa nu mai faca deloc profit, de dragul ofertei...
Stiu! Dc ar fi zis out of stock, nu v-ati mai fi pierdut timpul. Pe de alta parte daca ar fi fost jocul 200 RON nu mai intrati pe site deloc.

Am o comanda la thehut la Silent Hill: Downpour la 10 lire si de trei zile e pe awaiting stock pick - chiar dc mi-o anuleaza, tot o sa mai cumpar de la ei, ca nu mi-au bagat mana in buzunar. Asta e povestea super ofertelor - sunt limitate si catalizatoare de adrenalina si trezesc instinctele primare la cei mai slab de inger.

Acum ONTOPIC:
- pe zavvi era Inversion si alte goodies la 10 lire
- pe videogameplus.ca era Neverdead la 10$, ico&shadow of the collosus la 20$. Dualshock 3 RED + God of War Saga la 60$.
Transportul e in jur de 7$, dar luati-le ca 'gift' ca sa scapati de vama.

Cam atat...

PS 1. Dc tot n-ati mai prins oferte la altex/diverta puteti dona 10-15 RON la consolegames - ca sigur sunteti geana si pe aria Bazar.

PS 2. Tipul de la casca de la Altex mi-a zis ca defapt preturile de pe site ar fi trebuit sa fie doar in magazine pt black friday dar au facut o eroare umana si au dat discountul si pe online store si acum asta e...carnea! (l-am intrebat dc se pregatesc sa dea faliment, ca doar la insolvente am mai vazut preturile astea de dumping).

PS 3. Unde ne sunt moderatorii?!?

PS 4. Papirus complete. END!