Single post: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #3601 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    The Hobbit: An Unexpected Journey 7/10

    Yeeey premiera. Chiar am fost bucuros ca am prins bilete a doua zi de la lansare. Sala plina, toate cele.

    Nu vreau sa fac spoilere pentru nimeni, dar mi s-a parut un fel de parodie la inceput. Prima jumatate de ora as zice ca a fost un dezastru. Dialog prost, pacing tampit, a fost chiar dureros sa ma uit. Erau si altii in sala care gandeau la fel, WTF? Dar dupa prima jumatate de ora parca si-a mai dat drumul si abia spre sfarsit am realizat ca e un Lord of The Rings. Povestea mi s-a parut interesanta, dar din nou, inceputul a fost aiurea. A fost prea ca la prosti. Prea pentru americanii prosti, nu au existat subtilitati.

    Un lucru care m-a surprins au fost multe momente de Hollywood. Nu explozii and stuff, dar momente care nu sunt credibile. Imi aduc aminte de faza din Pirates of the Carribean cand Capt Jack fugea in roata unei mori. Au fost momente de genul asta care eu am considerat ca nu au ce cauta in filmul asta. Cea mai reusita parte din film este cea cand apare Smeagol.

    Nu mi-a placut de Martin Freeman (Bilbo Baggins) in Sherlock. Adica nu ca nu mi-a placut, dar fata de colegul sau de platou, mi s-a parut mai slab si aveam dubii daca va reusi o performanta buna in filmul asta. A fost mult peste asteptari si mi s-a parut ca a avut cea mai buna performanta dintre toti actorii prezenti in film.

    Nu imi sariti in cap ca nu ii dau 10 din 10. Mi-a placut filmul, dar e departe de prima trilogie. Iar sfarsitul a adus mult cu sfarsitul din Halo 2.
    Attached Images Attached Images the_hobbit-_an_unexpected_journey_74.jpg hobbit-unexpected-010.jpg