Da, sunt de acord ca toti au gradul lor de lacomie si toti vor sa demonstreze ca ei sunt mai tari decat concurenta, dar Apple si-a facut un loc "special" in ochii mei, din cauza politicii de preturi.. si probabil si din cauza isteriei provocate in SUA (in general numai prin SUA au loc fenomene de genul asta, in care se remarca mase gigantice de oameni disperati/isterici dupa un produs/o persoana/etc... vezi iPhone, Justin Bieber si cine stie ce alte prostii).
Of course, asta nu inseamna ca n-as folosi un iPhone/iPad cu placere, daca l-as castiga sau l-as primi cadou. Sunt dispozitive care au fost si sunt printre cele mai bune din gama lor, doar ca antipatia pe care o am fata de Apple m-ar opri sa le bag bani in buzunare (oricum m-as orienta pe ceva mai ieftin, dar de aceeasi calitate.. vezi de ex S3 vs iPhone5).

Revenind la S3.. Sunt indecis daca sa-l rootez sau nu.. In trecut am tot experimentat cu ROM-uri custom si pe HTC Touch Pro, si pe Galaxy S. Parca nu-mi vine sa ma bag iar in modari d-astea, pt ca la telefoanele din urma desi le-a facut bine un ROM fresh la inceput, au ajuns sa mearga cam prost intr-un final.. De aceea as vrea sa raman pe ROM-ul stock, sa primesc update-urile oficiale Samsung cand e cazul, dar as vrea totusi sa rootez ca sa pot folosi anumite programe. A mai facut cineva asta? Pe XDA vad ca variante ar fi sa rootez cu CF-Auto-Root sau ExynosAbuse, dar nu stiu daca am bootloader-ul locked sau nu, nu vreau sa-mi brickuiesc telefonul si nici nu vreau sa pierd posibilitatea de a primi update-urile Samsung.