Quote Originally Posted by MonkY View Post
Cine intreaba asta inseamna ca nu s-a jucat niciodata cu XBMC (si n-a avut probabil niciodata Xbox)

Trecand peste faptul ca pana acum nu cred ca exista un alt player care sa fi folosit hardware-ul asa cum au facut-o cei de la XBMC (singurii care folosesc pixel si vertex shaders pentru decodare)... trecand peste calitatea imaginii (no offense, playerele de pe TV-urile "moderne" sunt de 2 lei)... ajungem la faptul ca XBMC nu e doar un simplu player. Eu imi tin baza de date la filme/seriale de aproape 10 ani pe XBMC... si inca nu am gasit un software mai capabil sa-si ia automat screenshots, details, ratings la aproape orice ii arunc (serialele in special). E un media library cum altele nu sunt, si cel mai frumos la el este ca e free!

XBMC e un player care la 733Mhz si 64MB RAM ruleaza mkv-uri fluent, cu subtitrari cu antialiasing, decodare surround, filtre si toate cele... pe un Pentium III! Asta in timp ce in ziua de azi playerele se bazeaza pe codec-urile altora... si nu fac fata pe procesoare la 1.4Ghz cu 1GB RAM. Anyway, sa nu uitam de plugins, addons.

P.S. Pe iPad este cel mai bun player, pe Xbox este cel mai bun player, pe Apple TV este cel mai bun player... pe PC e doar pentru cunoscatori. De ce n-ar fi si pe Ouya cel mai bun?
Spui ca pe xbox1 merg MKV-uri fluent, prin ce cablu il ai conectat la TV si la ce fel de TV este conectat? tu vrei sa spui ca pe consola aia din 2001 poti rula un MKV 1080p?