Receiverele nu au fost calibrate (cred). Le-a luat de pe stand si a bagat boxele direct. NU as numi-o o problema. Pe Yahama l-am ascultat primul si ne-a placut. Daca nu faceam o comparatie cred ca mergeam cu el acasa si tot am fi fost incantati.
Tipul de acolo - era numai unul, numai noi 3 mi-a placut, parea profi si mi-a zis "asculta ce vrei, cat vrei si poti sa dai si mai tare". Mi s-a parut ca incerca sa impinga B&W-urile la vanzare dar nah.. cine stie ce deal-uri au ei. Pana la urma ne-a zis ca se intereseaza sa vada daca poate sa aduca T6-urile pt o auditie si sa faca comanda daca ne plac, dar m-a sunat si mi-a zis "sunt pe drum, noi noute si vi le vand pe astea daca totul e ok).
Si mi-a mai zis ca nu merita bi-wire si bi-amp, ca nu se aude diferenta (cel putin el nu). Putea za-mi zica "sure, cumpara alt set de cabluri, nu ma supar sa fac bani". Tu ai facut comparatii normal/bi-wire/bi-amp? BTW nu o sa folosesc 5.1, sper sa nu am nevoie de sub. 5.0.
9ch Stereo .. wow Ai facut YPAO si ai modificat manual sa inteleg? Tipul asta mi-a zis ca merita sa ma joc si cu setari manuale (measure and input and so on).

Daca ai avut ocazia, cum se compara B&W CM8 cu PSB T6?

Alta intrebare, mai tehnica:
Care e diferenta dintre "Stereo", "Direct" si "Pure Direct"? Care anume foloseste calibrarea (audyssey in cazul meu) si care nu? E vreo diferenta la un setup fara subwoofer si unul cu? (crossover and full range capability of the speaker)

Am sa fac autitie pe acelasi receiver si cd player, iti dai seama

Thanks!