Rasko, gamerii de pe-afara (in special cei pro), ti-ar recomanda un Astro A40 (editia 2013): Astro A40 Audio System | A40 Headset & Mixamp | AstroGaming.com (exista si varianta fara fir, dar e mai slaba la specs - A50).

La CES-ul de anul acesta si-au facut aparitia niste casti facute de Monster in colaborare cu cei de la EA. Arunca un ochi dupa Monster MVP Carbon.

O alta recomandare ar fi Sennheiser PC 360 G4ME Sennheiser PC 360 - Gamer Headset - Hi-fi sound for gaming - Intuitive sound controls, noise-canceling microphone dar cred ca versiunea aceasta nu stie si de PS3 (doar PC si Xbox 360). Ai putea incerca cu U320: Sennheiser U 320 - Gaming Headset - Xbox®, PS3® PC, MAC- Headset Superb Stereo Sound - Noise Cancelling Microphone (despre care insa nu stiu mai nimic).

Asta daca te intereseaza strict pt. gaming (sa mearga cu toate consolele, sa aibe echo si noise cancellation, sa fie surround, sa aiba microfon, etc.). Mai poti arunca o privire pe la Turtle Beach, SteelSeries, Creative, Razer... insa cele de mai sus ar fi in top. Bose din cate stiu nu face casti dedicate de gaming.