Rasko, personal nu le-am ascultat... in general Bose pentru mine inseamna pret prea mare pentru ce ofera.

Insa sincer, hai sa luam pareri obiective legate de acel model in special (mai exact, sa-ti spun de ce nu mi-as lua eu asa ceva):
1. Sunt wireless. Oricat incearca sa-mi explice cineva ca au evoluat chestiile fara fir, niciodata nu va fi atins timpul de raspuns si calitatea de pe cablu (acum vad ca Bose-urile astea de fapt sunt fara fir dar cu fir, whatever the f that is)
2. Sunt de tip inchis. Eu unul nu mi-as lua casti de tip inchis decat daca as lucra pe santier, sau as merge cu avionul zilnic. E dragut ca-ti taie "orice" sunet de la exterior... insa pe mine ma obosesc, si de ce sa nu recunosc, simt ca iau foc cu ele dupa o perioada mai mare.
3. Urasc Bose pentru faptul ca aproape niciodata nu dau specificatii tehnice exacte. In loc sa vina sa spuna, da dom'le, castile astea merg de la 15 la 28.000 Hz, au impedanta de 50 ohm si 118dB... ei vin cu ceva de genul: "our headphones have lifelike sound". Well... that sucks for me.

Deci eu mi-as alege ceva de tip "open" (sau "dinamic open" - adica pot taia si tot ce e din exterior)... si pentru gaming as merge pe ceva care sa fie surround, pentru ca se simte diferenta (te prinzi daca vine un sunet din spate sau din fata). Daca vrei pentru muzica, atunci e cu totul altceva. As merge pe ceva cu fir (eventual sa fie ceva cu hot-plug... pt. cazurile in care sari brusc din fotoliu si uiti ca ai castile pe urechi - in loc sa tragi consola dupa tine, iese firul instant). Si mi-ar trebui acel mixer pentru simplu motiv ca din consola majoritatea jocurilor nu iti permit sa reglezi sunetul independent - pt. mic, pt. ingame sounds, pt. voice.

P.S. Acum, daca tu esti "tintit" spre acele Bose-uri... nu-ti voi sta in cale. Dar sa nu-ti para rau dupa aceea, ca totusi sunt o caruta de bani.