Ca sa clarific si totodata sa combat unele dintre supozitiile de mai sus cu "cercuri dubioase, mafiote" etc, trebuie sa va explic ca baiatul in cauza e un tip extrem de linistit, locuieste cu parintii, are un loc de munca stabil la o fabrica de tesaturi, iar cele mai periculoase si aventuroase activitati de-ale sale se rezuma la a iesi la un film la cinematograf sau la o pizza cu prietena. Tatal sau mi-a confirmat ca niciodata n-a intarzaiat acasa mai mult de ora 22. Deci asadar si prin urmare, avem de-a face cu o tipologie exact opusa celei pe care o descriati unii dintre voi mai sus. Dar, tipic romanesc: tot victima e de vina pana la urma ca se invarte prin cercuri "dubioase". Sa fim seriosi. Am spus ca nu trag concluzii si le las la latitudinea voastra, tot ce am dorit sa evidentiez postand aceasta poveste macabra a fost un semnal de alarma. Topicul mi s-a parut potrivit deoarece CULMEA, cei doi care au atentat la viata baiatului sunt chiar tigani.
Darkpaul, te rog doar sa nu mai generalizezi povestea cu rasismul si frica si sa nu vorbesti la plural. Nu e frumos sa bagi toti colegii de forum in aceeasi oala fara sa cunosti amanunte despre personalitatea fiecaruia in parte. Urasc rasismul, nu mi-a fost niciodata frica de nimeni si absolut nimic atata timp cat am fost nevoit sa-mi apar onoarea, integritatea sau familia.