Quote Originally Posted by pacpac View Post
Poate au instalat windowsul de doua ori.Acum pe bune ce Dumnezeu ocupa 45 GB!
Probabil ca pe langa spatiul ocupat de Windows si aplicatii... cel mai mult ocupa acea partitie de recovery. Intrucat nu vei avea un CD de instalare or something, in caz ca se buseste Windows-ul, singura solutie este sa folosesti recovery-ul. Momentan nu pot decat sa banuiesc, dar vom vedea in curand exact ce se intampla.

Acum, sa nu se inteleaga gresit. Windows 7 si Windows 8 ocupa spatiu si pe desktop-uri, si pe laptop-uri... Insa aceasta ar trebui sa fie o tableta... OS-ul ala ar trebui minimizat/optimizat in draci, pentru ca nu sunt 14.000 de configuratii pt. Surface Pro, ci una singura!

Daca tot nu ma lasa sa schimb SSD-ul sau flashul asa cum o pot face la un laptop sau desktop cu Windows 8 Pro, macar sa fie ca la iOS sau Android... Sa am un recovery pe PC, sau in Cloud, sau pe un stick ceva, sau downloadable... nu sa-mi manance spatiul in ideea ca poate se buseste si trebuie sa reinstalez.

Parerea mea... ce sa zic, ma batea gandul sa schimb laptopul femeii cu un Windows Surface Pro... Not anymore!