Daca vrei sa-ti iei un nintendo 64 ar fi bine sa-ti iei unul care are deja expansion pak. Problema e ca la noi nu se prea gasesc, iar pe ebay un expansion pak original (NUS-007) costa mai mult decat consola. Acesta creste RAM-ul consolei de la 4 la 8 MB. Unele jocuri nu pot fi jucate fara expansion pak (putine, ce-i drept), cum e Majora's mask, altele pot fi jucate insa nu beneficiezi de toate modalitatile de joc daca nu ai expansion pak, cum e perfect dark, iar in cazul majoritatii jocurilor care suporta expansion pak-ul se aduce o imbunatatire graficii, se deblocheaza high rezolution mode, cum e cazul lui rayman 2 the great escape. In cazul acestui joc in modul high resolution calitatea imaginii e sensibil mai buna.
Oot, majora's mask si mario 64 le poti descarca de pe wii shop channel, insa sunt multe titluri bune care nu au aparut pe wii shop channel si nici nu cred ca vor aparea vreodata, in special titlurile exclusive nintendo 64 insa care nu sunt publicate de ei.
Din cand in cand imi mai cumpar si eu cate un titlu de nintendo 64, pacat ca in romania nu prea gasesti si jocurile complete cu manual si cutie la noi sunt foarte rare, iar pe afara jocurile complete foarte apreciate pot ajunge la preturi destul de mari.
Wind Waker poti juca si pe wii daca nu e fabricat prea recent si ai un controller de gamecube, insa daca esti fan nintendo merita sa cumperi un gamecube.