am citit conversatia de mai sus si uneori am simtit nevoie sa-mi f** un facepalm... in primul rand, cei care pun intrebari de genul "jocurile le gasim in magazin?" presupun ca nu detin un smartphone android, iar principalul motiv pentru care il considerati epic fail nu este neaparat pentru ca nu ati mai vazut asa ceva si sunteti sceptici, dar voi ati ramas cu idee de Android pana la versiunea 2.3.4 sau 3.2 Gingerbread si Cyanogen sau whatever erau numele. Mentionez ca am avut diferite telefoane de-a lungul timpului, Symbian, Windows Mobile, Android si iOS. Pana in ultimii 2 ani iOS era pe departe cea mai stabila platforma. Insa odata cu lansarea Android ICS 4.0, totul s-a schimbat. Android ofera mai mult, este in sfarsit stabil desi Open Source, repet Open Source, nu precum iOS care are foarte FOARTE multe lag-uri nesimtite cand incerci sa deschizi o aplicatie care practic suge viata din procesorul ala micut al iPhone-ului... si sa fim sicneri, device-urile apple au ramas destul de in urma. Procesor de 1,2 ghz dual sau quad core de 4inch in sfarsit pe iPhone 5, cand seria noua de Xperia si Samsung va venii cu 2GB RAM, procesor QUAD-core de 1,9-2,0 Ghz... ecran de 5 inch si mai mult, sa fim sinceri, iPhone-ul a decazut! Bine inteles ca voi 'fanboy' va stiti voi, ma veti ura, insa am dreptate in ceea ce spun, si nu am nevoie de parerea voastra. Eu (chiar daca stiu ca in Romania va costa undeva la 700 ron) voi achizitiona acel OUYA, si versiunile urmatoare. As platii si pretul dublu, deoarece acele specificatii la acel pret le gasesti doar la un smartphone la mana a2a. Lasand la o parte ca Android are aceeasi galerie IMENSA de jocuri precum iOS (lasand la o parte exclusivitatiile, care honestly sunt mai multe pe Android) se adauga (si hack-uri cheat-uri restul) posibilitatea de a emula majoritatea consoleleor (yeii) de la Gameboy Pocket, Color, Advance, Nintendo DS (yep, you heard me!) PS1, (ps2 e in lucru, la fel ca si emulatorul de PSP), Atari, Megadrive, Sega series, NINTENDO 64 (highlight please) si atatea alte console.. OUYA este un proiect minunat, daca nu va place, luati-va iPhone-urile (shove it up your ass) si nu mai comentati aiurea, chiar va rog
Nu considerati postarea ofensiva, este doar un gand, o parere a mea