Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
MonkY, fara suparare, dar exagerezi rau de tot.
Ce sa fac mai tudyniuz... am noroc cu tine, ca altfel nu mi-as fi dat seama ca am exagerat. Merci!
Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Tu sigur stii sa folosesti gestures?
Nope. Nu folosesc gestures (exceptie facand swipe down ca sa vad Notifications bar-ul si pinch to zoom). Pentru ce am nevoie, ajunge Home button-ul.
Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Nu mai sunt compatibile aplicatii din Cydia? Asta-i buna, curios ce zice Apple de treaba asta. Stiu de fapt, ii doare in pix de Cydia si JB.
Ma indoiesc ca-i "doare in pix". Datorita jailbreak-ului si Cydia, nu doar ca si-au revenit la vanzari, dar au si si cea mai mare rata de instalare la iOS 6.1.
Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Oricum, la iPad 5 ma indoiesc sa dispara.
Atunci discutam doar de dragul discutiei?
Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Dar cum Apple merge pe simplism, la un moment dat, vor renunta si la buton.
Fiecare intelege "simplism-ul" asa cum il vrea. Mi se pare mult mai simplu sa apas un buton, decat sa folosesc swipe up, down, left, right... cu 3 degete, cu 4 sau 5 degete, cu mana la spate, s.a.m.d. Plus ca e al naibii de incomod, si in public ar fi chiar penibil. Parca m-as juca pe kinect, facand tot felul de gestures. Pinch zoom + notifications mi-e suficient.
Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Si sigur iti vei lua si iPad-ul ala.
Asta ramane de vazut. Nu-mi cumpar niciodata un produs doar de dragul de a-l cumpara ca un adevarat fanboy. Daca nu-mi va place urmatorul iPad, nu-l voi lua. Punct.
Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Din ce-mi spui aici:
Inteleg ca nu ai folosit niciodata aceasta optiune. Ia acum iPad-ul in mana si da swipe up cu 4 degete de oriunde si vei vedea ca face EXACT acelasi lucru ca si cum ai apasa de 2x pe Home. Deschide task manager.
Iar asta este by default de la ei.

Iar daca vrei sa treci dintr-o aplicatie in alta (asa cum crezi tu ca face swipe up) trebuie sa dai swipe stanga/dreapta cu 4 degete (pentru in cazuri in care ai doar 2-3 aplicatii deschise).
Credeam ca spui de a doua optiune, cea cu swipe stanga/dreapta cu 4 degete, sa stau sa trec prin zeci de aplicatii ca sa ajung unde am nevoie.
Am folosit de 2-3 ori chestia cu swipe up... probabil ca nu o voi mai folosi vreodata... decat poate daca se strica butonul de Home