Salut.
Sa va povestesc experienta cu acest magazind de jocuri ( Magazin Jocuri Pc - Xbox 360 - Wii - Ps2 - Magazin Jocuri Ps3 - Nintendo Ds, 4Games - Magazin Jocuri PC - Jocuri PS3 - XBOX 360 - Nintendo WII - DS - PS2, All Cd Key - Magazin Jocuri PC)
Am vaz ca pe 2 site-uri care apartin acestei firme a fost pus spre comanda God Of War Ascension Collectors Edition la pretul de 349 de lei. Am facut precomanda(facuta pe 15 feb), am vorbit si pe messenger pentru a imi confirma plasarea comenzii.
Cateva zile mai tarziu am observat intrand din nou la ei pe site ca a fost crescut pretul la 499 de ron (mai scump decat in alte parti), eu neprimind nici un mail nici un telefon care sa zica "ba.... vezi ca am marit pretu, mai vrei sa iei de la noi...blabla" , stiti voi, chestii de bun simt.
Am zis ok. poate ma suna, nu s-a intamplat nimic. Joi, pe data de 28 am sunat eu sa ii intreb ce se intampla,care e pretul final, imi comand din alta parte sau ce fac?
Imi relatez problema unei domnisoare (nu stiu cum o cheama, acesti oameni aparent nu au invatat ca e frumos sa te prezinti), spune stai sa ma interesez, trec 5 min, stati ca trebuie ma mai interesez va sun eu in cateva minute.
O ora mai tarziu sun eu inapoi, imi raspunde un barbat caruia ii pun aceleasi intrebari, il intreb daca produsul meu o sa vina la pretul de comanda(349) de lei, atunci incepe sa ridice tonul, ca el nu stie pretul final, ca asteapta de la furnizori nu stiu ce. Ii zic sa nu ridice tonul la mine, el imi spune ca nu a ridicat tonul ca asa vobeste el. Incepe sa imi spuna alte povesti din viata lui, ca marii retaileri nu il lasa sa isi comande mai multe bucati din editiile speciale, ca el a comandat 50 de copii de Starcraft 2 Collector si a primit numai 10. Total pe langa problema mea. Ii zic bine, nu ma intereseaza, eu vreau produsul pentru care am facut comanda, poate se lamureste pana luni cand o sa revin cu un telefon
Azi am sunat, si a zis ca nu mai aduce editia de colectie dar pot sa cumpar editia speciala care include aceleasi chestii ca si cea de colectie (oamenii astia nici nu stiu ce vand)
Ii zica ca nu ma intereseaza si ca eu am comandat editia de colectie, el ca nu o primeste, si intreb daca asta inseamna ca mi-au anulat comanda, zice ca da si apoi imi inchide telefonul in nas.

Nu recomand sub nici o forma acest magazin.