Ok, nu imi place sa parasc lumea ce face, cum face deobicei, insa de data asta am avut si eu o experienta neplacuta care m-a calcat pe bec si simt ca tb sa o spun in speranta ca poate mai citesc si firmele astea ceva pe forumuri si incearca sa isi repare din greseli ca sa-si reduca numarul clientilor nemultumiti.

E vorba de iubitul nostru magazin ALTEX pe care toata lumea il lauda in ultima vreme, si pe buna dreptate pe de o parte, am observat si eu o inbunatatire substantiala in oferta lor de jocuri de console si ca nr si ca pret, ca doar asta ne intereseaza pe noi aici.

Ei bine comanda mea de God of War Ascension am facuto acum vre-o saptamana si ceva cand se lauda lumea pe aici ca au primit deja jocul...mi-au trimis si mie jocul chiar in ziua cand am facut comanda,dar au decis a doua zi, cand jocul ajunsese la curierul din orasul meu (TM), sa sisteze livrarea lui ca na e inainte de lansare si ca e ilegal sau n-au voie ceva de genul. Am vb cu un baiat de le rel clienti Altex si mi-a zis ca jocul imi va fi retinut pana in ziua lansarii in depozit, urmand sa fiu sunat in acea zi ca sa mil livreze, am zis..ok na asta e am incercat si eu,baietii s-au desteptat ca nu e ok ce fac si ca o sa mi-l deie eri sau azi...speram eu.

Bun, neprimind nici un telefon de la curier,sau un mesaj ceva, am sunat azi la rel clienti la magazin sa-i intreb ce se intampla cu comanda mea? Ei bine se pare ca baietii au decis sa trimita jocul inapoi de unde a venit si ca el defapt e in depozit la Altex de azi, frumos nu? M-a intrebat omul daca il mai vreau sa mil trimita din nou...aham no thks...nu asa se fac treburile mai oameni buni. Eu azi deja pot sa ma duc in orice magazin de jocuri din oras si pot sa mi-l cumpar doar nu oi fi tampit sa mai astept inca vreo 2 zile pana imi ajunge jocul care tb sa fie la mine de eri. Bine ca l-ati tinut in depozit o saptamana aici in oras la mine ca in ziua lansarii sa il trimiteti inapoi, de neconceput ce gandesc oamenii astia

Mentionez ca am fost la adresa de livrare a produsului si eri si azi toata ziua prezent, deci nu au avut cum sa se scuze ca vezi doamne m-ar fi cautat sau ceva de genul si nu eram acasa si deaia l-au trimis inapoi. Lipsa de organizare totala ce mai, comanda anulata si nu cred ca am sa mai cumpar de curand ceva de la ei