Eu personal nu am avut niciodata probleme cu jocurile luate din strainatate (Zavvi,ShopTo,eBay),intotdeauna am primit tot ce am comandat in stare ireprosabila. Dar mereu am avut foarte mult de asteptat,iar momentele in care vezi ca nu mai ai nimic nejucat pe raft si astepti sa'ti vina coletu' din Anglia,nu sunt placute deloc. Am facut acum cateva luni o comanda la Altex,in doua zile m'au sunat sa imi spuna ca le pare rau,nu mai au produsul pe stoc. Cei de la Altex sunt complet dezorganizati. In iulie,cand am fost sa imi iau iPad-ul,am vrut sa mi'l iau de la ei,pentru ca era cu ~ 300 RON mai ieftin decat la eMag. Am fost in magazin,mi'au spus ca nu il au pe stoc,am intrebat cand il vor primi. Raspuns : "Nu stiu,mai treceti dvs. pe-aicea." Sigur ca in secunda 2 am pus mana pe telefon si l'am comandat de la eMag. In principiu,Altex e OK cu promotiile,dar asta inseamna sa mergi sa cumperi direct din magazin. Segmentul online,din cate am vazut si patit,e varza. La 4Games preturile sunt exorbitante,adica 290 la lansare,pentru orice joc de consola.

In afara de smecheria cu forumurile de unde le luam SH,respectiv cu strainatatea de unde e mai ieftin,alternativele din Romanica lasa de dorit grav (pretul produselor -exceptand uneori Altex-,serviciile online,atitudinea magazinului fata de client).