Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
Nu stiu ce tot aruncati cu pietre in Samsung. Ce daca arata ca S3?
Pai comentam si noi pentru ca reprezentantii Samsung se tot bateau cu pumnul in piept spunand ca Galaxy S4 va fi un 'game changer', ca va fi ceva 'diferit'. Diferit pe naiba, e fix acelasi design. Acelasi plastic. Asta au reusit ei sa scoata intr-un an de 'drawing boards'? Sincer mie mai mult imi placea Galaxy S2-ul. Dupa el, au dat-o in 'rotunjimile' alea oribile. Macar vad ca HTC, Sony, Blackberry, vin cu chestii originale. Samsung daca nu mai are pe cine sa copieze (de frica sa nu fie iar dati in judecata), scoate acelasi lucru. Pacat, ca bani au. Poate ar trebui sa angajeze si un designer.
Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
In legatura cu displayul nu inteleg ce tot faceti glume gen " o sa ajunga la un display de 6,3" la galaxy S8". Hai sa fim seriosi! Au facut o treaba foarte buna.
Asa e, au facut o treaba buna! Galaxy Note II va avea display de 6.3". Cand nu poti sa inovezi, baga ecran mai mare! Sa nu mai vorbim de faptul ca au tablete de 7" si 8" cu functii de telefon. WTF? De-abia astept sa vad pe cineva cu tableta la ureche. Va ajunge imediat pe YouTube ca 'dork of the year'.
Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
Alt lucru enervant: i-ati pupat in dos pe cei de la Apple ca vai ce frumos e Iphone 5. E un Iphone 4 mai inalt, mai subtire, ceva mai performant si cu un spate metalic, ATAT! Poate ca sunteti platiti sa faceti asta...
Nu cred ca-i pupa nimeni in fund, dar macar ei stiu ce-i aia design, ergonomie, stabilitate. Nu degeaba s-au vandut cu 131 de milioane mai multe iPhone-uri decat Samsung-uri in ultimii 2 ani. Eu ma asteptam ca Samsung cu S4 sa vina cu ceva care sa rupa iPhone-ul pur si simplu. Tocmai au dovedit ca nu au cu ce. Prin urmare eu le zic PASS.