ati jucat aceste doua jocuri? cum vi s-au parut...?!

eu le-am terminat ambele, si-mi voi da cu parerea pe scurt......

Sonic Unleashed: un joc superb, daca consideram stagiile de zi.exact cum trebuia sa fie de mult un joc Sonic next-gen 3D.Absolut superb....ah....mda, si mai sunt stagiile de noapte.cu ele am doar 2 probleme: 1)sunt prea multe si prea lungi in comparatie cu cele clasice 2)unde trebuia sarit pe platforme, locuri inguste etc. gen Mario, controlul e foarte prost, iti mananci nervii.daca ar fi doar brawling, si mai putin si mai scurt ar fi ideal.

Sonic and the Black Knight: desi a primit multe critici, mie mi-a placut.de comentat am doar cateva detalii: dupa ce termini jocul, misiunile noi mi se par super-grele, desi pana la acel punct sunt accesibile(curba de dificultate creste prea brusc ). mi se pare ca sunt prea multe setari, arme, stats-uri, obiecte de folosit etc. that confuses me! Sonic should run real fast(sword or no sword!), si atat.mi-a placut chestia cu doua sfarsituri si credits-uri, dar trebuie sa recunosc ca in timp ce ma uitam la Credits injuram de mama focului si eram hotarat sa le scriu celor de la Sega email ca e incredibil cat de scurt e jocul...dupa ce am intrat din nou in Adventure mode si am vazut ca mai este, m-am linistit, si mi-a placut foarte mult ce intorsura ia povestea.Nu ma asteptam deloc!trebuie sa laud grafica, backgroundurile si decorurile, muzica, videourile si meniu-ul, toate geniale dupa parerea mea, nota 10 din 10.controlul mi s-a parut mai bun decat la Werehog, dar are locuri unde nu reuseste sa se ridice la nivelul asteptarilor.ah, si mi se pare nesimtire a doua batalie cu Lancelot(aka. Shadow)...super grea, si face tot atacul acela cu bila de foc, si ma scoate din sarite.mi se pare imposibil de batut.sa-mi zica cineva daca a reusit. ah, si a fost totusi scurta povestea(chiar daca foarte interesanta imi place ca respecta mitologia/istoria....si acele extras-uri cu carti, poze etc, super!...)

si sa dau si note:

Sonic Unleashed: Classic Sonic Stages 10/10 (Grafica, Sunet, Gameplay si Feeling, TOT!)
Werehog Stages 6/10

Sonic and the Black Knight: 8.5-9/10

sunt curios de parerile si impresiile voastre