Single post: Call: Participare proiect Foto-performativ

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Call: Participare proiect Foto-performativ

    Salutare,

    De cateva zile ma tot lovesc de conceptul de interactiune ratata. Ca vorbim de zambetul neintors domnisoarei din metrou sau ca ne amintim de domnul "galant" care a oprit masina in drum, pentru a admira o domnisoara, aceste momente raman nedocumentate. Cum sunt student la o facultate de arte, m-am gandit sa organizez aceste ganduri sub forma unor interventii in spatiul public, fabricand semne care sa ramana (temporar) martor al evenimentelor. Pentru a diferentia proiectul de temele personale, am ales sa ies din zona de confort (am evitat pana acum sa lucrez cu alte persoane, fie public doritor, fie colegi artisti).

    Voi atasa proiectului doua povesti personale, dar pentru latura performativa am nevoie de ajutorul vostru. Va rog sa imi impartasiti din interactiunile voastre ratate, pe care le voi imortaliza cu ajutorul unor "stick figures" - personaje cu care se poate identifica oricine. Creditele nu vor fi trecute nominal (asta este procedura), dar in descrierea proiectului voi pune accentul pe ajutorul primit din comunitate.

    Obiectele rezultate vor fi amplasate in zone relevante mesajelor, documentate fotografic si stocate in portofoliul personal. Am atasat o serie de figurine care pot sa va reprezinte povestea, dar daca nu va regasiti printre exemple, nu va speriati, voi crea un personaj potrivit.

    Va multumesc pentru ajutor! O sa incerc sa mai postez cateva exemple si fotografii, pentru va ajuta sa va formati o idee mai clara, daca e nevoie. Un termen initial ar fi pana vineri, cand as vrea sa am minim trei povesti la care sa lucrez pe parcursul weekendului. Apoi, voi lasa threadul deschis pe termen nedeterminat, materializand conceptele propuse in fiecare saptamana.

    P.S. Mitzu (pisica mea) approved this message
    Attached Images Attached Images human_icons.jpg dsc02081.jpg dsc02083.jpg