M-am distrat teribil la felul tau de a exemplifica lucrurile iar ultima parte e....AUR!

O dam putin din vals in tango, legat de partea cu castile, si eu mai inca acest ''viciu'' dar incerc pe cat posibil sa scap de el pe strada, desi esti in exterior, te exteriozezi de lucrurile din preajma. Tu poate daca nu aveai castile si telefonul te-ai fi plictisit pe banca si in minutele acelea in care ai stat ai fi intrat in vorba cu tipa...era o sansa sa fiti compatibili si poate acum erati amandoi dezbracati la un ceai si-o tigareta. Cand am inceput facultatea aveam obiceiul sa o iau printr-un parc la intoarcere, stateam mai tot timpu cu castile-n urechi dar in ziua aia mi se termiase bateria la ele. Era in statie o tipa pe care am auzit-o ca vorbeste la telefon si mi-am dat seama ca stie destul de bine Otopeni-ul. Am intrebat-o de acel parc acvatic din zona aia si asa au trecut pe langa noi vreo 3-4 masini, imi amintesc ca tipa s-a ''plans'' destul de mult de colegii ei, ca sunt genul care stau in fiecare pauza in banca si butoaneaza telefonul si ca-s plictisiti. Cam asa faceam si eu pe perioada liceului pana prin clasa a 11-a....si se vede destul de prost din exterior, mai ales prin ochii unei fete, se mai intreaba unii de ce intra in friend-zone. Cu tipa respectiva am ramas si in prezent amici, arata foarte bine dar nu am vazut-o ca pe o potentiala prietena, ne-am vazut ultima data in aprilie, i-am cerut ajutorul cu un proiect si m-a ajutat.

Acum, ontopic, esec, aseara:

Eram cu o tipa aseara, club, lansare album. La situatii de genul fumez destul de mult, cca 25tigari (7cm-grosime medie-filtru mic). Stau in fata si imi face o tipa semn daca am sa ii dau un foc, ii dau. Desi era aproape imposibil sa te auzi unul cu altul, cand scoteam bricheta sa imi aprind o tigara, isi scotea si ea si i-o aprindeam. Aveam destul de mult eye-contact dar mai tot timpul pe langa tipa era unul iar pe langa mine era tipa cu care am venit. La terminarea concertului o vad pe ea cu acel tip si inca o tipa, nu imi puteam da seama daca el e cu ea sau cu cealalta. Eu mai stau inca vreo 5 minute pana si-au terminat bautura iar cand iese, ii spun tipei ca mi s-au terminat tigarile si daca are sa-mi dea una, imi da, ii multumesc, zambet-zambet, tipa o ia catre iesire. La plecarea lor vad cum acel tip o ia de mana pe prietena acesteia, ea era cu un cuplu, era singura. Am avut pentru un moment instinctul sa ma duc sa ii cer numarul de telefon dar de fraier n-am facut-o, aveam ocazia atunci. Ma duc la cea cu care am venit sa o iau ca se intalnise cu cativa cunoscuti, stam la un pahar de vorba, plecam. M-am simtit ca un las dupa, intotdeauna te vei simti mai bine dupa ce incerci si iti iei un reject decat daca nu incerci deloc, desi stiu asta inca mai am momente cand o dau in bara din cauza asta .

PS: acum am recitit mai bine ce a scris tricks, sunt curios daca i-ar iesi ceva, daca ar trebui facut doar pe o pancarta nu stiu cum ar putea sa cuprinda un eveniment. Sa postezi aici ce ai creat!