O mica recomandare, in loc de ''as vrea'' e mai bine sa pui ''vreau''. Cu cat e mai hotarat cu atat e mai bine, stiu ca textul trebuie sa fie scos din gura unui tip timid, dar macar sa aiba acea initiativa, nu la vrut intervine ''as-ul'', ci la actionat. Nu are rost sa o schimbi pe asta dar pe viitor parca ar suna mai bine daca-i mai hotarat inainte de acel dar.

Lucrarea ti-a iesit foarte bine, este expresiva, chiar daca nu as fi citit povestirea la care face referire, cred ca as fi prins imediat ideea. Ai un bun simt al detaliilor, pozitia femeii nu este una defensiva, ci una deschisa => asteapta sa fie abordata, pe cand cea a baiatului parca bate in retragere, se vede dupa cum sta ca este sfios, si capul i l-ai facut in asa fel incat sa se observe ca trage cu ochiul in telefonul domnitei.

Ar fi o idee sa o scanezi si sa o multiplici, o poti lipi in mai multe locuri din Bucuresti.

---------- Post added 03-06-2013 at 12:00 AM ----------

tricks, mi-a placut atat de mult lucrarea ta incat am mai aratat-o catorva prietene si le-am intrebat ce le transmite. Toate au avut impresia ca X si Y se cunosc si sunt intr-o relatie dar nu e o stare de confort intre ei. Ar mai fi mers ceva adaugat in desen sa isi dea seama privitorul ca e vorba de 2 necunoscuti, ca sunt intr-o statie de metrou,autobuz,tren(original).
Noi stim povestea si de aceea am asimilat rapid lucrurile.