Quote Originally Posted by MonkY View Post
Va merge... probabil cu ajutorul unui VPN. Sa incepem de-acum o petitie? Desi, slabe sanse. Ei au dat un mare sut in fund Asiei (in special Japoniei)... va dati seama ca noi suntem echivalentul unui purice...
sa stii ca astazi Alan Bowman (Microsoft's regional vice president for sales and marketing in Asia) a anuntat ca se vor extinde si in Asia, in anumite teritorii doar: Taiwan, Hong Kong, Singapore, South Korea si India, iar Japonia lipseste.


Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
eu nu cred asa ceva..va fi ca pana acum..iti activezi jocul pe contul de UK(tu fiind in RO)..alea sunt doar raspunsuri oficiale..si la Sony daca dai mesaj si ii intrebi de PS Store si activarea jocuriilor iti vor spune la fel(mai putin bulgarii,care fiind inventivi ca noi iti vor spune sa-ti faci cont pe alta tara si sa activezi acolo Pass& stuff )
pai pe xbox nu este faza cu ip check si esti obligat sa folosesti VPN ? degeaba ai cont de UK sau USA, ei iti verifica ip si vede RO, daca ma insel corectati-ma, dar eu asa am inteles de la Xbox 360, cand unele DLC nu erau valabile in RO, orice cont ai avea tu, de aceea avem si un ghid cu VPN. oricum ar fi bine sa nu existe acel ip check! dar nimic nu e sigur pentru ca MS nu raspunde la nimic concret.