Faza funny . M-a suna cineva de la relatii cu clientii ( Altex ) si imi ofera voucherul de 100 RON ... eu facusem rezervari si in MG si Altex ... mi s-a facut oferta de 100 ron la orice produs din magazin ( nu conta suma ... cum am vazut la altii gen daca comanzi de 400 ron ) si din cate am inteles pot sa cumpar din ORICE magazin ... in fine ... ma intreaba de unde sa-l ridic ... aleg MG ca era mai aproape de mine ...
Ma duc sa-mi iau voucher-ul de 100 si nu m-am uitat deca au NI NO KUNI pe stoc ... ma baga la seful de magazin in birou ... mai discutam despre faza din seara asta ( varianta oficiala cred ca este ... " hackerii emag-ului " --> cica Altex-ul din Crangasi a avut cele mai multe sesizari OPC --> pt cei care nu stiu este la 1 km distanta de Emag ) ... asa iau voucherul pe care scrie emis in MG ... ma duc sa cumpar produsul ... si ciu ciu ... nu era pe stoc .
Ma duc la Altex pe autostrada ( Carrefour ) ... il aveau acolo ... ma duc la casa ... casiera isi cheama colega ( posibil sefa ) ... ea se duce la " directorul " de magazin ... cica nu se poate ... trebuie luat de la MG ...
Eu foarte ciufut ( benzina fuXXXXa aiurea pana acolo si alte motive ) cer sa discut cu el ... foarte diplomat ii descriu problema ... ii spun ca cei de la rel clienti mi-au zis ca de oriunde se poate cumpara ... el cica ... ma duc sa ma interesez --> cica poate sa dureze si o ora pana imi da un rasp ...

Trec 5 - 10 min ... si vine solutia salvatoare Ne platiti diferenta pe " naspa " si plecati cu jocul ... daca aveti nevoie de factura o luati din MG
A fost minunat cand am dat bani la casa ( 80 RON ) si plec cu jocul ... se uita nenea de la paza ... pacat ca nu mai aveam chef de caterinca sa-i zic ca plec cu jocul fara bon

Sper ca nu v-am plictisit prea mult ... Concluzia : cand va duceti in magazin sa va luati un joc VERIFICATI DACA E IN STOC LA EI
Succes