Desenul oricum nu se pune pentru ca executia nu e nimic serios. Desenul acela chiar un doodle este si e extras dintr-un cu totul alt context. In fact, e chiar primul meu desen cu tableta de acum cativa ani. Deci ce am incercat eu sa incropesc acolo este de fapt ideea acelei stari in sine, folosindu-ma de acea ilustratie veche. Restul la fel, este doar un simplu sketch pentru a contura ideea acelei stari. Liniile acelea care tie ti se par aiurea, au de fapt cea mai mare semnificatie - cele viu colorate insemnand dulcele/ascutit de inceput din acel gust si "vibratia" de inceput, dar si faptul ca ti-ar veni sa injuri/strambi la gustul amar/acru in acelasi timp[limbajul "colorat"]. Iar liniile ce se duc catre spate sunt acei fiori ce se duc pe sira spinarii si formeaza acel feeling "electric" pe toata coloana vertebrala; cred ca il cunosti si tu[feelingul acela il mai intalnesti si cand asculti o melodie buna sau care rezoneaza cu gusturile fiecaruia]. Daca te uiti atent zigzagurile alea de pe coloana le-am si deschis la culoare, tocmai pentru a accentua si mai mult grafic acea traire intensa care are loc acolo. E destul de greu de redat asa ceva grafic, dar asta mi s-a parut parut mie cea mai buna interpretare pentru acel feeling, bazat pe trairile mele.
Bineinteles ca daca e vorba de ceva serios, trebuie facut calumea, la rezolutie mare, mai calitativ sau chiar vectorial. Deci pe partea de executie oricum stiu ca e prastie, nu e nimic serios si nici nu am pretins asta.
LE: Grafic vorbind, cred ca ar fi nevoie si de o lamaie acolo pe undeva pusa ca sa reiasa mai bine de la ce pleaca totul

Btw legat de acel design.. mno nu prea pare sa redea ideea mea decat partial. N-ai fost harsh, stay cool