Nu stiu ce sa zic de Canisa asta.Multi au pareri bune dar exista si pareri rele.O sa sun maine din nou si am sa ii intreb daca pot sa vad pe muma-sa sau in ce conditii se afla. Si eu m-am gandit la treaba asta sa vad cainii din orasul meu. rottweiler Alba • Mercador.ro
Dar mi-am zis ca cine stii ce corcituri mai is dupa care isi dezvolta un comportament cu totul diferit fata de o rasa pura. Vorba aia " Da-i un ban dar stai in fata ".

Si despre Rottweiler - Da boss , nu e de joaca cu ei. Dar sunt companioni exceptionali daca nu ii inveti agresiv. Asa si eu imi iau unu , face un an , ditamai dulaul si in loc de nu-i voie ii trag cate o lopata. Sa vezi tu dupaia cum sare la mine..Cainii nu isi uita faptele stapanilor. Pe youtube sunt o gramada de video-uri cu bebelasi de maxim 2 ani cum stau si sa joaca cu un rottweiler de vreo 1-2-3 ani.Nu patesc mai nimic.
Eu ca iubitor de caini nu imi plac pufosii , micutii , piticii. Tot timpul am avut de-a face cu cainii solizi , mari , puternici cu personalitate de a domina teritoriul unde se afla.
O sa ma mai gandesc in privinta acestei canise. Si la ei pe site este rubrica " Canisa Premium | Recomandarile Clientilor " unde cainii cumparati de clienti arata superbi.
Oricum trebuie dispretuit tot ce inseamna atitudine atenuata aspecte minore de viata tot ce se refugiaza intr-o fada rationalitate pentru a masca un deficit mintal si acoperii orice inabufnire imperialista prin urmare eu sunt porumbel !