Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 563

Thread: Clubul Wii

  1. #41 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    @ Donely ai man cum sa ma ajuti si pe mine cu un sfat daca am ce sa ii fac la Wii sau un pret la un cip mai bun o maslina ceva? msi

  2. #42 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Man,intra pe threadul lui Donely si vb cu el acolo.

  3. #43 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by raf View Post
    @ Donely ai man cum sa ma ajuti si pe mine cu un sfat daca am ce sa ii fac la Wii sau un pret la un cip mai bun o maslina ceva? msi
    Treci cu el pe la mine sa vad si eu despre ce este vb.
    0722 766149 pt o programare.

  4. #44 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Are cineva idee ce poate avea Wii-ul meu? Am cablu component, si scrie No Signal indiferent ce fac, am cumparat un al doilea cablu si la fel face Am bagat numai cablul verde in AV ca sa setez pe 480p, apoi am bagat toate cablurile in COMPONENT si la fel face... No Signal, se aude doar putin sunet pe fundal la 5s, sacadat... Ma poate ajuta cineva? Anyone?

  5. #45 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    ce marca cablu ? ai setat wii pe component?

  6. #46 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Un case pentru Wii nu am de unde cumpara din Romania nu?

  7. #47 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Am mentionat in postul de mai sus ca este setat pe 480p.. aka component Cablul nu este original, primul a fost comandat de Donely din China si asta este diferit care l-am cumparat de la un baiat din Galati, ambele No Signal Oricum ma duc maine cu el sa-l vada cineva, ca nu e normal sa nu mearga, hai ca zic la unu, dar la doua... am incercat cred ca toate metodele posibile, mi-a mai ramas doar asta, sa-l duc la reparat.

  8. #48 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by SpitFire View Post
    Am mentionat in postul de mai sus ca este setat pe 480p.. aka component Cablul nu este original, primul a fost comandat de Donely din China si asta este diferit care l-am cumparat de la un baiat din Galati, ambele No Signal Oricum ma duc maine cu el sa-l vada cineva, ca nu e normal sa nu mearga, hai ca zic la unu, dar la doua... am incercat cred ca toate metodele posibile, mi-a mai ramas doar asta, sa-l duc la reparat.
    Vezi man mai intai poate il pui la careva pe un TV cu rgb si vezi ce se intampla.

  9. #49 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Il duc astazi la cineva sa vada ce are

  10. #50 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Slabe sanse, am cautat si eu si pina la urma tot in afara am ajuns.

  11. #51 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Numai am cutia de la Nintendo Wii si nici jocuri nu mi-am cumparat inca. Vreau sa intru in Club Nintendo iar pentru a face asta imi cere 'product code', pe site la ei scrie ca poti gasii acest cod in toate jocurile de Wii cumparate sau in cutia de la Wii, ma intrebam daca nu cumva aveti vreun product code si nu aveti ce face cu el

  12. #52 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    de obicei oricine isi cumpara un produs nou, folosesti si acel "product code" Eu cand am luat wii-ul, am avut 3 product codes, unul pt consola Wii, unul pentru Wii sports (se considera un joc) si unul bonus. Le-am folosit pe toate. Anyways, sunt cam ****ty acele coduri. Nu prea folosesc la nimic, doar ca iti poti cumpara anumite "produse" de pe site-ul oficial, gen ringtones (bleah) sau wallpapers.

  13. #53 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    umm not really , eu unul am transformat "cu succes" cateva dintre puncte in wii points care le-am folosit pt. jocuri de virtual console

  14. #54 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Oh, nvm, newbie in d'alea Wii-ului Cand am dat sa intru in Wii Shop Channel mi-a zis ceva de Club Nintendo si mi-a cerut parola si email, m-am dus pe site si am vazut ca-mi trebuie product code ca sa ma inregistrez, si eu am crezut ca sa am acces la Wii Shop Channel trebuie sa fiu in Club Nintendo, silly me Merci pentru reply-uri

  15. #55 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Junnkie, "stars" se pot schimba in wii points cu care poti cumpara diferite de pe Wii Shop.
    SpitFire, da este necesar sa-ti faci cont Nintendo Club ca sa poti accesa Wii Shop. Dupa ce-ti faci contul pe site faci link intre conturi de pe Wii din settings de la Wii Shop. Sa nu uiti sa setezi la locatie Uk si nu Romania ca altfel nu vei putea accesa Shop-ul.

    Spor.

  16. #56 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Oh noez, deci are cineva pana la urma un product code plx?

  17. #57 SP
    Member G@by's Avatar
    Intreb un lucru deoarece inca nu mi-a venit consola dar sunt curios.
    Am cabluri component.
    Cum o sa se descurce Wii, sau mai bine zis, cum o sa vada imaginea pe un LCD de 40" de 1080p ?
    Poate e cineva care o foloseste in acest fel deja si ma poate lamuri...
    Merci.

  18. #58 SP
    Admin MonkY's Avatar
    G@by, sorry to say it, dar se va vedea ORIBIL
    Poate de la o distanta de 3-4m sa inceapa sa-ti placa. LCD + SD (640 x 480p) = YUCK. Mai ales la un LCD care are rezolutia nativa 1080p... Sorry, interpolarea nu e punctul forte, mai ales pe component SD. Dar daca te pasioneaza gamingul, treci repede cu vederea peste. Doar ca daca pui si un Xbox 360 sau un PS3 si le setezi in 1080p, o sa ramai socat de diferenta.

  19. #59 SP
    Member G@by's Avatar
    Mda, ... naspa, ... ma gandeam eu ...
    Saracu' TV se lupta si vine destul de bine in intampinarea transmisiei SD. Sunt curios daca are rezultate mai bune cand e vorba de o consola.
    Cat priveste transmisia HD, ... am player Blu-Ray . Da fratie e beton. Fara cuvinte.
    O sa vad eu ce afacere am facut. Am cantarit mult intre un PS3 si Wii. Am ales Wii pentru pentru copil si prieteni (in primul rand pentru modare, sa fiu sincer ).
    Sper sa merite banii. Am dat pe el 516 Euro. La prima vedere e un cost enorm, dar area cam de toate la el.
    ... ar face bine sa se straduiasca ca sa ma multumeasca.

    Attached Images Attached Images w-fit-giga.jpg

  20. #60 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Well, nu-mi mai vede Wiimote-ul Nunchuck-ul, indiferent ce fac, indiferent de joc, pur si simplu nu-l vede. Pot face ceva? Daca e de inlocuit, ce sa iau nou un Wiimote sau Nunchuck?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 29 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  2. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts