Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Grand Slam Tennis ... Let's put Romania .1.

  1. #1 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar

    Cool Grand Slam Tennis ... Let's put Romania .1.

    Salut,

    Dupa cum bine stiti EA a lansat Grand Slam Tennis - Grand Slam Tennis - Video Game : EA Sports.

    Daca va aduceti aminte incerc sa bat recordul de Wii Tennis, dar momentan am de batut niste baieti bine infipti . Romania se afla pe locul 72 in clasamentul GST - cu 98 W / 133 L. Se pare ca USA-ul s-a detasat bine de tot dar in top 10 cel putin eu zic ca se poate (nici sa ne intreaca Insulele Virgine nu se poate...). Daca lumea de pe forum ar vrea sa joace ma gasiti ca LEVEL (am fost foarte bucuros ca nimeni nu a folosit nick-ul ).

    Tot ce va pot spune e ca puteti juca pe net cu jucatori predefiniti - Federer / Rafa etc sau cu jucatorul creat de voi ... Nu faceti gresala mea de a da drumu la Online mode inainte de a face un stats cat de cat acceptabil in joc. Eu dupa ~ 4 ore de joc am zis sa il incerc si surpriza no LAGS, cu putin bulan si niste scheme invatzate bine de tot am si eu un scor onorabil 4 W - 0 L dar sa joci impotriva lui Djokovic (si in locul lui sa fie un om) care are 4.5/5 stele + 3 skilluri bine predefinite cand eu am 2 stele si 1 skill ... am fost alergat ca la maraton

    Asa ca eu va astept si jucam "Friendly" sau meciuri de Dublu

    Pana atunci Wii ON!

  2. #2 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Ai si motionplus ? Ca tot citeam pe forumurile de afara ca ar fi iesit chiar decent cu el.

  3. #3 SP
    Member Vami's Avatar
    Da aici in spania daca cumperi Grand Slam Tennis iti da motion plus.

  4. #4 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    da am si motion plus - l-am luat din UK prin Robert Dinu - e ft decent daca intelegi functionalitatea sa. Chiar merge perfect nu cum scrie Gamespot (imi pare rau pt ei dar sunt chiar penibili, le arat eu ce inseamna sa dai un o scurta taiata de pe fundul terenului si la reluare sa vezi ca jucatorul face exact ce ai facut u). Mai trebuie lucrat la precizie dar nu major

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    level: poate ne faci si noua un review la Motion Plus... chiar ar fi frumos sa vedem ceva pareri "nealterate" ca in alte parti. Mercic.

  6. #6 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    cu mare placere ma apuc de el diseara si vad ce iese

  7. #7 SP
    Junior Member michaellalu's Avatar
    level, am si eu grand slam tennis si wii motion plus.
    ce e drept, am jucat putin, vreo juma de ora.
    cu calc inca nu am nici o victorie, e destul de greoi, in sensul ca f real si eu nu prea stiu tennis, dar sper sa ma descurc cu putin exercitiu.
    o sa incep si eu online cat de curand.

  8. #8 SP
    Junior Member jeblond's Avatar
    De cateva zile detin si eu 4 wii motion +
    Jocul devine mult mai interesant cu ele dar mi-a fost greu sa scap de rutina miscarilor vechi. Ce vreau sa spun este ca fara WM+ ma obisnuisem sa fac niste miscari simple dar eficiente (care nu prea aveau treba cu tenisul ) si sa profit de unele buguri din joc. Cu WM+ nu mai merge. Trebuie sa executi exact miscarea ca si cum ai avea o racheta de tenis in mana altfel nu iti iese. Eu joc mai mult la dublu ( suntem 4 nebuni care ne strangem seara, bagam videoproiectorul in priza si ne trezim ca sa facut dimineata ) si singurul bug care ma streseaza este ca daca cel de la fileu se arunca dupa o mingie pe care nu are sanse sa o prinda, cel de pe fund nu mai alearga dupa mingie decat cand e prea tarziu ( probabil el considera ca daca sa dus coechipierul nu mai are rost sa se miste si el ). Asta e bug de joc nu are treaba cu WM+ dar ma enerveaza rau. Singura modalitate sa scapi de chestia asta e sa joci cu nunchuck dar mi sa parut mult prea dificil sa alerg eu singur dupa toate mingile ( si sa prind cam 20% din ele ). Oricum WM+ isi merita toti banii.

  9. #9 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    @ MonkY - imi pare rau dar nu prea potzi sa faci un review la MotionPlus pe un joc atat de prost... Un joc unde ai lovituri predefinite pentru a lovi - unde lovesti din pozitii imposibile si bati barierele fizici:

    - Parerea mea este ca jocul este jalnic - nota 6 obtinuta pe gamespot e cam mare
    - cand vezi ca apesi pe un buton si scuturi telecomanda si u te teleportezi pur si simplu dintr-o parte a terenului in alta.
    - cand vezi ca potzi sa faci motion bullet cu mingea de tennis si sa o opresti pentru a ajunge la ea
    - cand vezi ca pur si simplu lovesti natural si comenzile nu te asculta deoarece sunt 3 lovituri de forehand sunt predefinite
    - cand vezi ca 99% din loviturile tale intra in teren.
    - cand vezi ca doar terenul este lucrat in rest totul din jur este de hartie
    --- desync? n-atzi vrea sa se intample asa ceva ca nu asteptzi 2 secunde ci deconectezi ca sa mai ai o speranta.

    Te intreb daca merita sa faci un review la un gaget care e promitator

    - Motion 1:1? Not in This Game. E mai bun Wii Sports cu acest motion plus

    Se vede ca nimeni n-a pus pasiune si ca au facut totul strict pentru ban ca sa iasa inaintea Sports Resortului de la Nintendo ca sa vanda si ei un covrig

    O sa itzi fac la primul joc serios care merita Spore

  10. #10 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Mda , si eu sunt un pic dezamagit de joc , in primul rand pentru faza cu Nunchuck - ul ... Adica WTF??? zici ca-s retardo-handicapat daca incerc sa joc cu nunchuck-ul pus , trebuie sa misti amandoua mainile LA FEL ! ... Sper totusi sa pricep si eu ce are Plus-ul de ii tremura racheta in mana jucatorului dupa 10 minute ... Faza cu doua secunde e **** ...

  11. #11 SP
    Junior Member crisss's Avatar
    Deci cel mai bun joc de tenis pe Wii ramine cel din Wii Sports?

  12. #12 SP
    Junior Member cotosilv's Avatar
    Am jucat si eu aseara un pic, intrebarea mea e cum trec de etapa de training ?
    Trebuie sa acumulez puncte ? Cat am jucat (10-15 min) nu am putut selecta altceva decat sectiunea unde te invata sa servesti.

  13. #13 SP
    Junior Member cotosilv's Avatar
    M-am prins cum sa scap de partea de training. Trebuia sa apas o combinatie de taste B si +.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. EA anunta Grand Slam Tennis 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 27-01-2012, 02:49
  2. Replies: 0 Last Post: 16-01-2012, 18:11
  3. Replies: 0 Last Post: 26-12-2011, 09:05
  4. Grand Slam Tennis Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 17-04-2009, 00:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts