Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 364 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #1361 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Maestre,am si eu o intrebare:stiu ca nu te ocupi cu modari de NDS dar as vrea sa i-au un DSi am gasit la 100 E din....nu zic unde si as vrea sa stiu daca se modeaza,daca se poate moda as vrea sa facem ceva poate faci o sxceptie si mi-l modezi si mie!!!
    Pt. DSi,nimic?

  2. #1362 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Donely, ce aduce 1.6 nou fata de 1.51. ? Multumesc.

  3. #1363 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Pt. DSi,nimic?
    Nimic comandante.



    ---------- Post added at 11:56 AM ---------- Previous post was at 11:53 AM ----------

    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    Donely, ce aduce 1.6 nou fata de 1.51. ? Multumesc.
    -Strict Wave 3 compliance! hybrid (modified disks) will not boot!

    -Strict drive speed compliance - 12x only for game discs!

    -Support for SS V2!

    -Integrated 0800 for game dumping including SS v2!

    -Full support for all known game exceptions! eg ddr etc!

    -One shot boot mode! - allows a one off boot of gamedisc without -stealth/partition checks (will still use stealth)

    -Support for easy drive key/version info cmd, same as liteon!

    -Strict stealth/wave checking, one shot boot mode will boot wave(x)!

  4. #1364 SP
    WKD
    Junior Member WKD's Avatar
    Salut Donely , eu am mai modat la tine un PS 2 si sunt foarte multumit de treaba care ai facut-o , intre timp mi-am luat un Nintendo Wii , si sunt curios daca se poate moda , si in caz ca pe viitor mi se strica capul de citire se mai poate face ceva ?

  5. #1365 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by WKD View Post
    Salut Donely , eu am mai modat la tine un PS 2 si sunt foarte multumit de treaba care ai facut-o , intre timp mi-am luat un Nintendo Wii , si sunt curios daca se poate moda , si in caz ca pe viitor mi se strica capul de citire se mai poate face ceva ?
    3. NINTENDO Wii cu chipset DMS, D2A, D2B, D2C2, D2E cu modchip original Argon; D2Pro sau Wiikey2 ( Compatible with DMS, D2A, D2B, D2C, D2C-2 and D2E chipsets and fully configurable and updatable via DVD ) = 250 Ron cu tot cu manopera.
    In linkurile urmatoare puteti verifica singuri dupa seria consolei "LEHxxxxxx" ce fel de chipset aveti pe ea si in functie de aceasta ce chip va trebui instalat: Nintendo-Scene Wii Serial Tracker | Wii Drive Chip Database

    4. Nintendo Wii cu chipset D2E si care are rasina epoxy aplicata pe bios, cu modchip original Argon; D2Pro sau Wiikey2 = 350 Ron. Seriile sunt date mai jos.
    UK LEH2247XXXXX
    LEH2306XXXXXX
    EU LEF1128XXXXX

    Nou !!!! Nintendo Wii cu chipset D2E care are rasina epoxy aplicata pe bios, cu modchip original de ultima generatie Wasabi DX = 400 Ron. Avanataj - Consola ramane in garantie, deoarece se face nici un fel de lipitura pe placa de la dvd-rom. Rasina ramane intacta.

    NINTENDO Wii Reparatie - debrickuire ( Unbricking ) = 200 Ron

    Blocul optic se schimba daca este cazul si costa 150 ron.

  6. #1366 SP
    Member HawK's Avatar
    don , cam cand as putea sa vin sa imi faci un update la 1.6 ?

  7. #1367 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Xbox360rocks View Post
    don , cam cand as putea sa vin sa imi faci un update la 1.6 ?
    0722 766149 pentru o programare.

  8. #1368 SP
    Member Bokolino's Avatar
    sal don. apelez inca o data la serviciile tale, o modare xbox 360 1.6.
    vb p mess sau p telefon pt programare??:d

  9. #1369 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Bokolino View Post
    sal don. apelez inca o data la serviciile tale, o modare xbox 360 1.6.
    vb p mess sau p telefon pt programare??:d
    Telefon e cel mai bine comandante.

  10. #1370 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Tristan View Post
    Excelent. Ai PM.
    Ok

  11. #1371 SP
    Junior Member cipoc's Avatar
    Salut Don,

    Te rog frumos sa ma ajuti daca poti. In decembrie am modat la tine un xbox360, mi l-ai resoftat parca ( nu ma pricep) nu mi-ai schimbat nimic la el.

  12. #1372 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cipoc View Post
    Salut Don,

    Te rog frumos sa ma ajuti daca poti. In decembrie am modat la tine un xbox360, mi l-ai resoftat parca ( nu ma pricep) nu mi-ai schimbat nimic la el.
    Sunt interzise discutiile despre jocuri backup pe forum. Suna-ma.

  13. #1373 SP
    Banned dragosito's Avatar
    Salut Donely ... spune-mi si mie te rog frumos cat costa sa schimb si eu analogul pt psp pentru ca este stricat cred ca sa rupt (nush dc dar ramane blocat cateodata pe psp arata ca se misca in sus dar el e in mijloc si tot felu de chestii e foarte slabit si daia cred ca sa rupt ceva pe acolo - cam cat ma costa sa fie reparat ? ) si o carcasa de psp de exemplu silver sa o schimb pasta black ca e plina de zgarieturi cam cat m-ar costa ? si hdd de 120 pt xbox am inteles ca e 4.5 mil dar daca iti dau hddu de 20gb care ar fi diferenta de bani care ar trebui sa o dau ? ... mersi astept mesaj

  14. #1374 SP
    Junior Member maulica's Avatar
    Salutare, Don cat ma costa update de la 1.4(pus de tine anu trecut cu schimbare dvd-rom) la 1.6? tot 50 ron?

  15. #1375 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dragosito View Post
    Salut Donely ... spune-mi si mie te rog frumos cat costa sa schimb si eu analogul pt psp pentru ca este stricat cred ca sa rupt (nush dc dar ramane blocat cateodata pe psp arata ca se misca in sus dar el e in mijloc si tot felu de chestii e foarte slabit si daia cred ca sa rupt ceva pe acolo - cam cat ma costa sa fie reparat ? ) si o carcasa de psp de exemplu silver sa o schimb pasta black ca e plina de zgarieturi cam cat m-ar costa ? si hdd de 120 pt xbox am inteles ca e 4.5 mil dar daca iti dau hddu de 20gb care ar fi diferenta de bani care ar trebui sa o dau ? ... mersi astept mesaj
    0722 766149 pentru o programare si discutam tot.
    Thx !!

  16. #1376 SP
    Banned dragosito's Avatar
    man eu nam dc sa te sun pentru ca nush exact cat costa si deocamdata oricum nu am banii (si vreau sa stiu cam cat e pretul la tot pentru a face rost de bani si sa vad daca pot sa fac tot ce am scris acolo depinde de cat costa ) si dupaia te sun cand am banii pentru ce am nevoie si facem si programare si vorbim eu vreau sa stiu pretul pentru ce e acolo

  17. #1377 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by maulica View Post
    Salutare, Don cat ma costa update de la 1.4(pus de tine anu trecut cu schimbare dvd-rom) la 1.6? tot 50 ron?
    Da.

    ---------- Post added at 10:20 AM ---------- Previous post was at 08:10 AM ----------

    NOU - Pentru X360 Update cu FW ixtrem 1.6 este acum disponibil si costa 50 ron
    Valabil numai pentru dvd-rom BenQ, Liteon si Toshiba Samsung. Pentru Hitachi ramane la 1.51 deocamdata.

  18. #1378 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dragosito View Post
    man eu nam dc sa te sun pentru ca nush exact cat costa si deocamdata oricum nu am banii (si vreau sa stiu cam cat e pretul la tot pentru a face rost de bani si sa vad daca pot sa fac tot ce am scris acolo depinde de cat costa ) si dupaia te sun cand am banii pentru ce am nevoie si facem si programare si vorbim eu vreau sa stiu pretul pentru ce e acolo
    Analogul 30 ron
    Carcasa nu am
    La HDD nu ma intereseaza schimb

  19. #1379 SP
    Banned dragosito's Avatar
    k ms pentru raspuns analogul 30ron + reparatie ?

  20. #1380 SP
    Junior Member sobitex's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Si eu multumesc pentru increderea acordata !!
    Salut donely sunt un pusti de 14 ani care adora gamingul. Zi si mie ce sa-mi iau un ps2 sau un xbox 360? Iti zic ca sunt gamer inrait baga id meu bogdan_vyp1 plsp sa mha ajuti si pe mine

    ---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:25 PM ----------

    salut donely

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 364 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts