Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 125 of 364 FirstFirst ... 25 75 115 123 124 125 126 127 135 175 225 ... LastLast
Results 2,481 to 2,500 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2481 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Quote Originally Posted by Glonte View Post
    Salut am si eu un xbox elite 120 gb si vreau sa **************(am inteles ca trebuie modare/cipare) si din cate vad(recomandari,alte siteuri) esthy THE BEST.Yo nu sunt din bucuresty da am inteles ca pot sa trimit si nu ma tragi pe sfoara.Deci daca poti,cam cat si info daca ai sami zici.


    Apropo o trebuiasca sami intreb partini daca ma lasa.(serios,[nu sunt major])(am ascultat de ei si am ajuns bine,deaia)ok si pot sa te bag si la lista de mess?
    eu cred ca mai intai ar trebui sa le ceri parintilor tai sa te duca la niste ore de meditatie la limba romana. pe urma cred ca e ok sa te si joci

  2. #2482 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    @Glonte
    Pana una alta ia o pauza de cateva zile si cand revi citeste cu atentie regulamentul CG. Si vorba lui @digitalhater, ai grija ce faci cu limba romana caci stai destul de nasol la capitolul asta.

    ---------- Post added 22-03-2010 at 08:24 AM ----------

    Acum disponibila modare soft XBOX 360 cu drive LiteOn toate versiunile ( 7485, 83850, 83850cV2 si 93450 ) si BenQ cu noul FW LiteOn iXtreme LT 1.1

  3. #2483 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PSP slim component av cable (Iron) pentru TV = 60 lei
    PSP slim av cable (Iron) pentru TV = 50 lei
    PSP 2000 3600 mAh baterie pentru PSP fat = 60 lei
    PSP 2000 2400 mAh baterie pentru PSP slim = 50 lei
    New! - PSP ecran LCD pentru model fat si slim = 150 lei
    PSP carcasa Slim = 80 lei
    PSP cutie de protectie = 30 lei
    PSP incarcator = 50 ron
    PSP analog 3D = 50 ron
    PSP folie contacte = 60 ron

    PS2 Memory card 8Mb originala Sony = 50 lei
    PS2 Slim Cooler pe USB = 45 lei
    PS2 cablu RGB = 45 lei
    PS2 cablu component = 60 lei
    PS2 slim sursa alimentare = 80 ron
    PS2 Joypad adaptor pentru x-box, Wii si Game Cube = 50 lei
    Bloc optic PVR si SPU cu tot cu sasiu pentru PS2 Slim = 140 lei

    New! - Nintendo Wii bloc optic = 200 ron
    Nintendo Wii cooler extern = 50 lei
    New - Nintendo Wii clasic controller = 50 ron
    Nintendo Wii mote = 100 lei
    New - Nintendo Wii nunchuck wireless = 100 lei
    New - Nintendo Wii motion plus = 90 ron
    Nintendo Wii sursa alimentare 220V = 150 lei
    Nintendo WII cablu component = 70 lei
    Nintendo Wii cablu RGB = 60 lei
    Nintendo Wii adaptor joypad PS2 = 45 lei
    Nintendo Game cube memory card 16 Mb = 50 lei
    Set protectii siliconice pentru Wii mote si nunchuck = 40 lei
    New - Wii Drive mainboard DMS/D2A/D2B/D2C = 190 ron
    New - Cablu VGA pentru Wii = 80 ron
    New - Wii Lan adapter = 90 Ron

    X-BOX 360 cablu VGA = 80 lei
    X-BOX 360 cablu component = 70 lei
    X-BOX 360 network adapter = 150 ron
    X-BOX 360 Bloc Optic = 80 lei
    X-BOX 360 cablu play and charge = 50 lei
    X-BOX 360 HDD 120 Gb = 400 Ron
    New! X-BOX 360 Hard Drive Transfer Cable = 60 Ron
    Bloc optic pentru X-BOX = 80 lei


    New! - PS3 bloc optic cu tot cu sasiu = 400 ron
    PS3 cablu HDMI 2m lungime = 70 lei
    PS3 cablu component = 60 lei
    PS3 cablu RGB = 60 lei
    PS3 cablu HDMI - DVI 2m lungime = 80 ron
    New - PS3 DVD Drive Mainboard = 190 ron
    New - PS3 Cablu VGA pentru PS3 = 80 ron
    New - PS3 sursa alimentare = 180 ron

  4. #2484 SP
    Junior Member Bucovina's Avatar
    ai VGA pentru ps3

  5. #2485 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Donely cum stam cu ramul ala ca incepe sa se miste Flight Simulatorul porst si asta e de rau lol

  6. #2486 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by davidteen14 View Post
    Donely cum stam cu ramul ala ca incepe sa se miste Flight Simulatorul porst si asta e de rau lol
    Hai ca incerc sa te rezolv pana la sfarsitul saptamanii

  7. #2487 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Bucovina View Post
    ai VGA pentru ps3
    Am da.

  8. #2488 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Un VGA box pt PS 2 nu ai?

  9. #2489 SP
    Junior Member andreisly's Avatar
    donely, ar trebui sa te apuci si de jtag hack ca incepe sa devina popular...

  10. #2490 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by andreisly View Post
    donely, ar trebui sa te apuci si de jtag hack ca incepe sa devina popular...
    Sorry dar nu am timp inca de asa ceva. Poate mai incolo.

  11. #2491 SP
    Junior Member andreisly's Avatar
    sper sa te apuci, eu am deja consola jtag de la alt modder si nu pot sa ma abtin: TOTI ar trebui sa aiba asa ceva

  12. #2492 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by andreisly View Post
    sper sa te apuci, eu am deja consola jtag de la alt modder si nu pot sa ma abtin: TOTI ar trebui sa aiba asa ceva
    Stai linistit comandante caci nu poate fi facut jtag la toate versiunile. Depinde de versiunea de kernel daca s-a facut sau nu ultimul update, dar astea sunt alte chestii si nu pot fi discutate aici.

  13. #2493 SP
    Member davidteen14's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Hai ca incerc sa te rezolv pana la sfarsitul saptamanii
    Ok man.Astept un PM de la tine
    Multumesc !

  14. #2494 SP
    Junior Member dexter10's Avatar
    Quote Originally Posted by andreisly View Post
    donely, ar trebui sa te apuci si de jtag hack ca incepe sa devina popular...
    jtag hack`ul nu este o operatiune asa de usoara ca si o modare, implica mai multi pasi in realizarea lui, este si foarte usor sa strici consola cu totul, sanse de reusita la acest tip de modare sunt tot mai diminuate din cauza Update`ului care se cere la jocurile noi aparute prin care versiunea KERNEL`ului devine 2.0.8955.0 La versiunea asta nu mai poti face absolut nimic(pe moment). Iar la consolele cu data de fabricatie dupa iunie 2009 versiunea CB`ului nu mai e exploatabil.

  15. #2495 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dexter10 View Post
    jtag hack`ul nu este o operatiune asa de usoara ca si o modare, implica mai multi pasi in realizarea lui, este si foarte usor sa strici consola cu totul, sanse de reusita la acest tip de modare sunt tot mai diminuate din cauza Update`ului care se cere la jocurile noi aparute prin care versiunea KERNEL`ului devine 2.0.8955.0 La versiunea asta nu mai poti face absolut nimic(pe moment). Iar la consolele cu data de fabricatie dupa iunie 2009 versiunea CB`ului nu mai e exploatabil.
    Am explicat si eu chestia asta mai sus. Oricum sunt mai interesat de service decat de chestii din astea. Thx pentru post !

  16. #2496 SP
    Junior Member alxxu77's Avatar
    psp go se modeaza ?

  17. #2497 SP
    Junior Member Coslemans's Avatar
    Salut ...as avea si eu o intrebare.Am o consola Xbox 360 modata cu firmewire 1.6 ..cu Dvd-rom Lite-on ...si as dori sa intru pe xbox live.Dar din cauza acestor banari nu pot pt ca cum ati spus si mai sus voi fi banat instantaneu.Si as dori sa imi lun Lite Touch ..insa problema este ca eu deja m-am conectat la xbox live.
    Am niste prieteni care mi-au spus ca daca incerc sa scot firmewire de pe consola o sa-mi dea un fel de eroare:"e64".Dar ar fi doua probleme :
    1).Nu stiu cum sa scot firmewire .
    2).Nu stiu care mi-ar fi sansele ca sa mi-o primeasca la garantie.
    P.S.:Garantia nu a expirat.
    Daca ma poti ajuta pls pm me ...sau daca nu id-ul meu este [email protected] (dar deja ma ai in lista :" )

  18. #2498 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alxxu77 View Post
    psp go se modeaza ?
    NU

    ---------- Post added 27-03-2010 at 07:57 PM ----------

    Quote Originally Posted by Coslemans View Post
    Salut ...as avea si eu o intrebare.Am o consola Xbox 360 modata cu firmewire 1.6 ..cu Dvd-rom Lite-on ...si as dori sa intru pe xbox live.Dar din cauza acestor banari nu pot pt ca cum ati spus si mai sus voi fi banat instantaneu.Si as dori sa imi lun Lite Touch ..insa problema este ca eu deja m-am conectat la xbox live.
    Am niste prieteni care mi-au spus ca daca incerc sa scot firmewire de pe consola o sa-mi dea un fel de eroare:"e64".Dar ar fi doua probleme :
    1).Nu stiu cum sa scot firmewire .
    2).Nu stiu care mi-ar fi sansele ca sa mi-o primeasca la garantie.
    P.S.:Garantia nu a expirat.
    Daca ma poti ajuta pls pm me ...sau daca nu id-ul meu este [email protected] (dar deja ma ai in lista :" )
    Se numeste firmware si nu firmewire, comandante. Lasa-i in pace pe "meseriasii" tai de prieteni, caci habar nu au ce vorbesc. Daca vrei sa revi la FW original, adica consola sa nu mai fie modata se face fara nici o problema. Acum cu iesitul pe net, cu FW vechi. Daca ai fost luat deja in "black list" poti sa ii pui tu ce FW vrei de pe lumea asta, va fi numai o chestiune de timp pana cand vei primi ban odata cu noul val de banari.

  19. #2499 SP
    Junior Member Coslemans's Avatar
    Adika daca imi scoti firmwire-ul si dupa ma conectez la live ..iau ban ?

  20. #2500 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Coslemans View Post
    Adika daca imi scoti firmwire-ul si dupa ma conectez la live ..iau ban ?
    Man inca odata, se numeste firmware si nu firmewire. Nu conteaza daca pui la loc FW original daca consola ta este luata la "ochi" ca sa zic asa de catre MS oricum vei primi ban. Mai bine pui ultimul FW ixtreme LT 1.1 si astepti sa vezi ce se intampla pe parcurs.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 125 of 364 FirstFirst ... 25 75 115 123 124 125 126 127 135 175 225 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts