Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: CyanogenMod reinvie sau nu?

  1. #1 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar

    CyanogenMod reinvie sau nu?

    Compania Cyanogen Inc. îşi va încheia activitatea începând cu data de 31 decembrie 2016 dupa ce in noiembrie a fost inchis sediul din Seattle si au fost concediati o multime de angajati ai companiei.

    Partea proasta este ca aceste probleme nu au cum sa nu afecteze CyanogenMod, cel mai cunoscut Custom ROM bazat pe Android care nu doar ca oferea mai multa personalizare telefonului ci si aducea noile vresiuni Android pe telefoanele mai vechi care nu mai primesc update-uri.

    Partea buna este ca fondatorul CyanogenMod Steve Kondik se va implica direct pentru supravietuirea acestui proiect. Acesta va reveni sub numele de Lineage OS.

    Pana atunci vor fi multe probleme de rezolvat ca recuperarea bazei de date, servere, (re)construirea comunitatii active de dezvoltatori dar la cat este de cunoscut e aproape imposibil ca vechii dezvoltatori sa nu se intoarca la acest proiect.

    In momentul de fata exista site-ul oficial : lineageos.org, pagina de Facebook LineageAndroid, contul G+ LineageOS https://plus.google....076738126120764 si contul de Twitter @LineageAndroid.

    Aici putem asista la renasterea celui mai popular si iubit custom ROM, sper...

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu stiam ca s-au inchis, am avut cateva OnePlus si am fost mereu extrem de multumit de CM, mi se pare cel mai bun custom ROM, fiind extrem de similar cu Android stock si cu niste plusuri pe care as vrea sa le vad si in Android strock. Uitandu-ma insa in urma, unele extra features din CM le-am vazut progresiv facandu-si aparitia si pe Android stock. Oricum, nasoala treaba, sper sa revina intr-o forma sau alta.

  3. #3 SP
    Junior Member Sebastian_nds's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu stiam ca s-au inchis, am avut cateva OnePlus si am fost mereu extrem de multumit de CM, mi se pare cel mai bun custom ROM, fiind extrem de similar cu Android stock si cu niste plusuri pe care as vrea sa le vad si in Android strock. Uitandu-ma insa in urma, unele extra features din CM le-am vazut progresiv facandu-si aparitia si pe Android stock. Oricum, nasoala treaba, sper sa revina intr-o forma sau alta.
    Revin sub numele de Lineage OS dar va dura vor ajunge iara ce au fost

    Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 54 Last Post: 24-04-2009, 06:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts