Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Un gaming PC de 17.000$ poate rula jocuri 12K

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Un gaming PC de 17.000$ poate rula jocuri 12K

    Well se pare ca zilele astea cineva de la Microsoft se plictiseste si a cerut sefulul cateva zeci de mii de $ pentru a testa daca se poate juca pe calculator in 12K. Si.... se pare ca a reusit! Conectand 3 TV-uri Sharp 4K (model Sharp PN-K321) la un PC cu (bineinteles :evil:) Windows 8 avand incluse in configuratie 3 placi video Asus HD 7970 a reusit... sa arda sursa. Oricum e bine de stiut ca sunt oameni care sunt interesati de cum vom rula urmatoarea generatie de jocuri si cu ce sacrificii (surse, GPU, etc)...

    Sursa articolului : 12K gaming rig renders 1.5 billion pixels per second for just $17,000 (video)

    Si video:
    Attached Images Attached Images gopro-view-dirt3-11520x2160-30hz_6c602aa7.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Unii se plang de 4K si altii deja se distreaza cu 12K

  3. #3 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    lol@ copacul tăiat de screen tearing.

  4. #4 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    pai ce sa le faci, la viteza aia copacii o iau razna )
    On-topic cred ca totusi sunt probleme din cauza afisarii 3x4k. Si cred ca AMD nu straluceste la driver, mai ales in configuratiile triplu monitor.

  5. #5 SP
    Junior Member bruudi's Avatar
    Am vazut si eu acest filmulet dimineata pe youtube.Destul de interesant desi nenea nu prea m-a impresionat. Poate si din cauza ca nu mi-a placut ce joc a ales pentru test. Imi puteti explica ce inseamna acei 12k? E vorba de rezolutie sau ce?

  6. #6 SP
    Junior Member bambu81's Avatar
    cum se numeste jocul care joaca tipul respectiv ???

  7. #7 SP
    Junior Member bruudi's Avatar
    Quote Originally Posted by bambu81 View Post
    cum se numeste jocul care joaca tipul respectiv ???
    Dirt 3

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by bruudi View Post
    Imi puteti explica ce inseamna acei 12k? E vorba de rezolutie sau ce?
    12K = 3 x 4K. 4K este noul standard UHD (UltraHD) asa cum 1080P era standard HD. Mai multe detalii aici: http://www.consolegames.ro/forum/f11...d-tv-este-uhd/.

  9. #9 SP
    Member florent's Avatar
    4k pe 32" , cred ca se vede incredibil

  10. #10 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pff si eu imi aduc aminte cand ma jucam pe monitor EGA ... ce vremuri domnule. Urmat de VGA, apoi SVGA

    Cred ca pustii din ziua de azi nici macar nu stiu ca a existat monitor cu TUB doar LCD / LED / IPS si alte nebunii de genu asta.

    http://en.wikipedia.org/wiki/SXGA#SX...0.C3.971024.29

    Uite aici un link interesant.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 08-10-2014, 15:22
  2. Replies: 0 Last Post: 23-11-2010, 15:29
  3. Replies: 0 Last Post: 07-07-2010, 12:59
  4. Replies: 4 Last Post: 17-11-2008, 20:48

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts