Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 19 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 366

Thread: Death Stranding / Director's Cut

  1. #181 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai da...e bun jocul. Foarte bine facut. E diferit, da. Iar Kojima e FUP rau de tot in a good way. E foarte diferit de orice intr-un sens foarte bun.

    Mie-mi place si nu regret o secunda faptul ca l-am luat day 1 si desi limitat, astept cu nerabdare urmatorul moment cand pot sa intru in joc si sa vad ce mai descopar, ce mai deblochez, pe unde o mai pot lua si ce decizii sa fac pentru a ajunge cu bine la destinatie.

    Chiar sunt curios, pentru ca inca nu am inteles, cat timp raman obiectele puse de alti jucatori pe harta (rope, ladder) pentru ca am vazut cateva cu zeci de mii de likes.

  2. #182 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Depinde in ce zona sunt puse, daca ploua sau ninge pe ele. Ladders si astea se nu rezista asa mult dar podurile, safe houses, zip lines si alte structuri mari raman destul de mult timp. Nu arata cat timp dar poti sa te uiti pe harta la fiecare in parte la durability. La mine drumul e construit din Lake Knot City pana un pic dupa Distribution Center South of Lake Knot City si e acolo de 2 3 zile deci rezista.

  3. #183 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai drumu ala e construit de tine sau de altii? Daca e de tine, e perfect normal sa ramana acolo pentru tine pana termini jocul.

    Mie mi se pare o problema majora daca rezista ce construiesc altii, cu zilele sau chiar mai mult. Vom ajunge intr-un punct in care nu mai caram cu noi decat colete pentru ca de toate celelalte s-au ocupat altii, ceea ce e cam game breaking.

  4. #184 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Pai tu unde esti, nu ai ajuns la episodul 3? Nu e construit de mine, nu ai cum sa construiesti un drum asa lung singur, am contribuit cu materiale la el. De fapt ai cum sa-l construiesti singur, daca ai zeci de ore timp de jucat si nici asa nu prea ai cum pentru ca nu cred ca exista atatea materiale. Eu am atacat MULEs camps si am furat de la ei sa bag in drum. Nu stiu exact cum se sincronizeaza lucrurile pe partea de online dar stai linistit ca nu o sa vezi toate astea la inceput, trebuie sa conectezi o parte din zona inainte. Nici macar nu stiu daca ce vad eu o sa vezi si tu, cred ca s-au gandit la asta iti dai seama altfel ar iesi un haos total sa vezi 10 poduri 10 watch towere etc unu langa altu.

    Nici ce construiesti tu nu rezista tot jocu, ploua sau ninge, se deterioreaza in timp. Faza e ca structurile importante poti sa le repari. E normal astea sa reziste mai mult. Gandeste-te putin la cati playeri proabil au contribuit ar fi aiurea sa dispara dupa 3 4 zile.

  5. #185 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu sunt la Ep 3. Nu stiu daca sunt nici la 2. Nu am jucat mai mult de 6-7h, dar nu am facut prea multe misiuni principale, cat am explorat putin si m-am obisnuit cu jocul.

    Nu intrebam de poduri (aseara am construit primul, ca o misiune) si nici de watch towers (desi nu prea vad rostul acestor turnuri sau post office sau cum le zice), ci de ropes and ladders pe care le tot gasesc peste tot, in numar din ce in ce mai mare (si nu doar pentru ca am descoperit zone noi). Poate, intr-adevar, se deterioreaza de la vreme, dar tot mi se pare dubios sa vad, gen, 6-7 scari una langa alta ca sa trec o apa. E clar ca eu acolo nu voi folosi o scara.

  6. #186 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Esti inca la inceput, dupa episodu 3 4 5 o sa poti sa-ti faci o idee cat de cat despre joc. Daca iti place pana acum probabil o sa-ti placa si mai mult dupa ep 3.

    Nici eu nu inteleg prea bine cum functioneaza dar imi place si partea de online. Nu o sa fie game breaking dar o sa fie un pic mai usor dar asta e si ideea nu? Alt player sa iti faca viata mai usoara sau altu sa se foloseasca de ce construiesti tu. Poti sa dai dismantle daca te enerveaza ceva construit de alt player.

  7. #187 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, cam asta e ideea, dar sa nu treaca in extrema cealalta si sa fie cum am zis eu. Cel putin pana acum, in astea cateva ore, am folosit o singura data o scara de-a mea si atat. In rest, pentru world traversal m-am folosit strict de ce au pus altii si am facut traseul bazandu-ma pe ce exista deja in lume.
    Iar asta nu este neaparat un lucru bun. Vedem

  8. #188 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    GLOVO style !

  9. #189 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    E si mai amuzant cand vezi ca a fost uploadat in iulie 2018

  10. #190 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Intrebare pentru cei care sunt deja >= Chapter 3:


  11. #191 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba da, din ce am inteles din briefing. Eu nu am folosit inca, dar ma astept sa fie ori in locker ori pe jos in zona respectiva, cum a fost cand ai inceput chapter 3 cu ce aveai pe tine/motor.

  12. #192 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Nu sunt, la safehouse nu e nimic, a trebuie sa ma duc inapoi sa le iau de unde am plecat

  13. #193 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda, asta e aiurea. Chiar nu am testat.

    In schimb aseara am apucat sa joc vrei 3-4h si mi se pare incredibil ca un joc care e la baza atat de simplu, poate fi atat de bun si de complex si te face efectiv sa nu mai poti iesi din el. Cred ca vreo 40m am zis ca mai livrez asta si gata, dar mai aparea inca unu, hai ca e distanta mica, hai sa culeg si asta pentru ca-i pentru aici aproape, uite inca unu si oricum mergeam in directia asta

    Daca initial speram sa nu ma plictisesc de el dupa 6-8h de joc, momentan pot spune ca nu cred ca o voi face vreodata, din moment ce efectiv fiecare drum e diferit in functie de incarcatura si obstacole si cel putin momentan, nu am reusit sa vad repetivitatea in nimic (mai putin in "cinematics-uri" sau diverse animatii peste care voi incepe sa sar in curand).

    Also, care-i faza cu dialogurile/povestile deblocate dupa misiuni? Cand si unde le pot folosi?

  14. #194 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Also, care-i faza cu dialogurile/povestile deblocate dupa misiuni? Cand si unde le pot folosi?
    Nici eu nu m-am prins inca

  15. #195 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    OMG ! Eram sigur ! "daca il intreb pe Hideous Kojima despre ce e jocul lui, nici el nu stie "

  16. #196 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Iti zice Fragile ca nu poti sa iei pachete cu tine daca folosesti fast travel. Nu mi se pare aiurea deloc, chiar era un game breaking fast travel-ul daca iti transfera pachetele la locul unde te-ai teleportat.

    La mail sunt mesaje de la npcs si la data sunt interviews.

    Nu stiu cati ati facut bridge contacts cu alte persoane la bridge links acolo. Din cate am inteles cresc sansele sa vedeti mai multe structuri de la playerii cu care faci. Eu sunt episodul 6 si nu am facut cu nimeni, tot am vazut o gramada de chestii. Nici nu cred ca o sa bag alti playeri acolo. E ok asa cum a fost pana acum.

  17. #197 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cei care joaca sau fac reviews si au terminat deja jocul si inca nu stiu despre ce este jocu asta sunt putin cam...inceti

    E destul de clar care-i faza cu jocul asta si "despre ce este" inca din trailere, iar daca deja ai jucat primele 2-3h din joc intelegi exact ce trebuie sa faci dpdv poveste si gameplay.

    LE: sekiro, ai dreptate cu faza de gamebreaking daca ar merge cu tot cu colete. Efectiv ai fi putut sa te teleportezi incontinuu de la baza la baza si aia era.

    Nici eu nu cred ca am facut bridge contacts cu alte persoane, dar e posibil sa ma insel si sa nu se numeasca fix asa optiunea.

  18. #198 SP
    Junior Member Sekiro's Avatar
    Am gresit eu strand contracts se cheama.

    Si mie mi se pare addicting, m-as juca intruna. Si povestea devine tot mai interesanta. Cred ca termin ep 6 in noaptea asta. Sunt curios de parerea ta dupa ce termini ep 3 si dupa ep 6.

  19. #199 SP
    Manager paul's Avatar


    ---------- Post added 16-11-2019 at 10:49 ----------

    Evident, spoilers!

  20. #200 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ati gasit si voi asta prin joc? Care-i faza? Doar easter egg?

    ---------- Post added 17-11-2019 at 00:16 ----------

    Pff. Am luat o comanda mare (foarte mare chiar) fara sa-mi dau seama de ce iau (de la film director) si cand am vazut ca nu aveam loc pentru tot pe mine + masina am zis ca dau o fuga sa duc ce poy si revin.

    Asa ca, desigur, cealalta parte a devenit lost si misiunea s-a dua/ramane incompleta, desi era pe timp.

    Am vreo sansa sa gasesc undeva ce am pierdut?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 19 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Death Stranding PS4 By Rukax in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 26-03-2020, 16:10
  2. Vand death stranding By flonils in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 24-12-2019, 06:51
  3. Vand Death Stranding PlayStation 4 By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 17-12-2019, 11:17
  4. Vand/ Schimb Death Stranding By kragod in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 13-12-2019, 19:04
  5. Deadlight: Director's Cut By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 22-06-2016, 01:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts