Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 37 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast
Results 581 to 600 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #581 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Atunci don't hold your breath. Ima go full George Martin.

  2. #582 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  3. #583 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    Salutare. Vin si eu cu o intrebare mai stupida Merita sa cumpar jocul cu acele dlc-uri nefolosite sau scuturile acelea sunt doar praf in ochi ?
    Multumesc

  4. #584 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Praf in ochi. Nu fac nimic.

  5. #585 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    Multumeeesc. Deci am dezlegare la SH ) Multumesc Espiritus !

  6. #586 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Mda, dezlegare la SH dacă nu vrei să le dai bani producătorilor jocului. Cumpărand SH, nu contribui deloc la această industrie. Nu că ti-ar păsa ție sau altora...

  7. #587 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thread clean(s)ed! Back to God of War, please, thank you! Nu de alta, dar vin cu GDPR-ul peste voi acum!

  8. #588 SP
    Member Wagram's Avatar
    Dacă tot ai făcut curăţenie, mă gândeam că poate dai cu târnul şi peste postul lui Diaz, dar apoi mi-am amintit că el n-a cumpărat niciodată nimic SH.
    Probabil nici de FileList n-a auzit.

  9. #589 SP
    Junior Member ony81's Avatar
    Salutare diaz

    Daca imi aduc bine aminte, inaintea lansarilor noilor generatii de console cei de la XBOX vroiau ca jocurile odata cumparate sa nu mai poata fi folosite si de alti useri...Cei de la Play Station au facut un filmulet de cateva secunde in care incurajau fix asta sau schimbul.
    Eu nu cred ca am facut nimic rau, jocul l-am cumparat, nu l-am piratat Abia am timp sa ma bucur de acest joc si dupa ce am sa-l termin, am sa-l dau si eu mai departe, nu inainte sa-l imprumut unor prieteni care (chiar) nu-si permit sa dea nici cat am dat eu pe el.

    Daca totusi ai aceasta problema cu "SH-urile" ia legatura cu MonkY sa stearga threadurile de la "Bazar" , eventual le poti sugera acest lucru si celor de la XLO.OR

    Sper sa nu fie cu suparare. Si scuze pentru Off...

  10. #590 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Eu cred ca nici tu, nici ceilalti care au sarit sa ma atace, nu ati inteles rostul vorbelor mele. Ne plangem ca suntem tratati de producatorii de jocuri ca o tara de mana a treia, dar cand apare un joc exclusiv de la Sony, anuntat de foarte mult timp, noi ce facem, la nici o luna de la aparitia acestuia? Il cumparam sh, ca am facut o afacere mai buna (180-200 lei), in loc sa mai punem maxim 100 lei si sa trimitem banii la Sony.
    Nu sunt impotriva cumpararii de jocuri sh, dar una e sa o faci la luni sau ani distanta de la aparitia unui joc si alta e s-o faci la nicio luna de la aparitia unui joc exclusiv, cand conteaza fiecare banut incasat de producator.
    @ony81, da, n-ai facut o crima, dar prin faptul ca ai refuzat sa cumperi jocul direct de la producator, tu si altii ca tine contribuiti fara sa va dati seama, la tratarea cu indiferenta de catre marii producatori, a pietei jocurilor din Romania.
    Iar legat de faptul ca nu avem bani sa cumparam un joc de consola, vorba cuiva, a carui postare a fost stearsa, ori te apuci de munca si lasi jocurile, ori treci pe pc, unde pirateria iti permite sa joci gratis chiar si ultimele aparitii.
    Cu o atitudine de genul :"eu am cumparat maxim 3-4 jocuri pe care le-am schimbat si am mai dat mici diferente, in acest fel jucand cam tot ce a aparut pe generatia actuala de consola" nu o sa vedem prea curand o schimbare in bine, a felului cum suntem tratati si bagati in seama de producatorii de jocuri.

  11. #591 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Te agiti prea mult si nu ai neaparat dreptate. Fiecare stie ce bani are si este alegerea lui ce sa faca cu banii lui.

    Pretul unui joc day 1, cel putin fata de salariile medii din rromania, este foarte mare si nu si-l permite toata lumea.

    Cat timp nu se discuta de piratare, piata SH este legal si chiar permisa/incurajata de producatori.

    Iar schimbarea in bine, in tarisoara asta, n-o sa vina daca se apuca toata lumea sa cumpere jocuri doar din magazine si doar day 1. Dar asta e alta discutie si e prea mult off topic p-aici.

  12. #592 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Cine a spus ca trebuie sa cumperi toate jocurile day 1? Eu nu am spus asta. Ma refeream doar la God Of War, joc exclusiv, despre care se stia cu luni inainte cand va apare. Da, sunt foarte scumpe jocurile daca le cumperi day 1. Uite, vreau sa joc Detroit Become Human, dar inca n-am bani de el pana la salariul urmator. Fiind alt joc exclusiv, asteptat de foarte mult timp, il voi cumpara din magazin. Fiindca asa e moral. Daca am 200 de lei pentru sh, cred ca nu mor daca mai pun 80 de lei si trimit banii unde chiar conteaza.

    Cine a spus ca piata sh ar fi ilegala? Nu vad legatura intre ce am postat eu si ce spui tu.

  13. #593 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Dupa principiul asta, nu ar trebui sa mai cumparam nimic SH, ca nu sustinem industria respectiva. La noi n-a fost niciodata atata de dezvoltata aceasta piata a jocurilor, ca in vest, cat sa faca asta atat de mult diferenta. Eu unul sunt adeptul cumpararii jocurilor noi, pentru ca imi place mie sa le desigilez, dar nu blamez pe cei care cumpara SH. Diferenta aia de 100 de lei la GoW nu mi se pare atat de mica incat sa te faca sa alegi jocul nou. Poate oamenii de aia 100 de lei si-au cumparat un joc nou la reducere. Poate cel ce il vinde cumpara un joc nou cu banii primiti si tot sustine industria. N-ai de unde sa stii ce face fiecare.
    Mai bine te focusezi pe cei ce pirateaza jocul, decat pe cei care isi dau acei 180-200 lei munciti pe el, fie si SH. Nu de alta dar GoW e deja prezent pe site-urile de piraterie si jucabil pentru cei ce isi fac exploit la consola.



  14. #594 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi s-au dat reporturi pentru off-topic, eu consider ca e o discutie foarte serioasa si foarte OK. Mai ales in cazul unui titlu AAA si exclusiv cum este God of War. Personal consider ca nimeni nu iti poate impune ce sa faci cu banii tai. Daca iti permiti pretul de Day 1, Pre-order, Ultra-Mega-Super-Deluxe Edition... just do it & enjoy it! Daca nu, atata timp cat nu piratezi... orice alegi e OK. Daca ai prieteni buni si ai grija de disk-uri, poti sa faci trade, poti sa imprumuti... Poti sa cumperi linistit SH daca nu te deranjeaza (eu de exp. urasc ideea de a cumpara ceva deja folosit de altcineva).

    Cat despre industrie, hai sa fim seriosi. O duce bine merci si fara ajutorul celor 1% (probabil) de gameri din tari mai sarace (precum Romania), care nu-si permit. Ba chiar cred ca la jocurile bune, deja ies pe profit numai din digitale... retail-ul fiind asa, doar un bonus. Iar la digitale, sa nu uitam ca desi pretul este aproape ca la retail, costurile lor sunt aproape zero (zero shipping, zero logistica, zero reclama, zero spatiu ocupat in raft, zero probleme cu retur, disk-uri busite, etc...). Ii costa doar distributia digitala, care in zilele in care unii fac streaming 4K pe aproape nimic, nu mai este o mare branza.

    Deci da. Eu zic ca este loc pentru toti. Ai bani si iti doresti sa joci ceva cat mai repede (cum eram si eu candva), il cumperi instant, te bucuri de el, il tii in colectie. Nu te descurci foarte bine cu banii dar totusi vrei sa-l joci repede? Il iei Day 1, il joci... il vinzi si recuperezi din bani. Chiar nu ai bani si nu iti permiti? Atunci astepti sa-l cumperi de la cel care vrea sa isi recupereze din banuti. Il ajuti si pe el, te ajuti si pe tine. Orice, numai sa nu piratezi. Atunci gresesti si moral, si legal, si sincer nu cred ca ai dreptul sa te consideri un gamer adevarat, sau sa ai vre-un cuvant de spus legat de jocuri.

    My 2 cents...

  15. #595 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Cine a spus ca trebuie sa cumperi toate jocurile day 1? Eu nu am spus asta. Ma refeream doar la God Of War, joc exclusiv, despre care se stia cu luni inainte cand va apare. Da, sunt foarte scumpe jocurile daca le cumperi day 1. Uite, vreau sa joc Detroit Become Human, dar inca n-am bani de el pana la salariul urmator. Fiind alt joc exclusiv, asteptat de foarte mult timp, il voi cumpara din magazin. Fiindca asa e moral. Daca am 200 de lei pentru sh, cred ca nu mor daca mai pun 80 de lei si trimit banii unde chiar conteaza.

    Cine a spus ca piata sh ar fi ilegala? Nu vad legatura intre ce am postat eu si ce spui tu.
    Când ai principii "morale", nu le respecţi doar când îţi convine. Şi în niciun caz nu le impui altora.

  16. #596 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Cum, adica nu impui tuturor o moralitate universala? Vrei sa spui ca am reusit sa depasim gandirea oamenilor de acum 2000 de ani? Pfff, blasfemie! Aristotel e om cu mintea la cap, nu ca nebunul de Nietzsche. Auzi tu, sa nu impui principii morale altora...

  17. #597 SP
    Member Wagram's Avatar
    Să reformulez. Când ai "principii" pe care le respecţi selectiv, doar când îţi convine ţie, nu se face să le impui şi altora să le respecte tot doar atunci când îţi convine ţie. La drept vorbind, alea nici nu-s principii, sunt preferinţe.

  18. #598 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Nu poti sa cumperi toate jocurile day 1 fiindca ori nu ai bani pentru toate, ori nu ai timp sa joci tot ce apare, ori altele nu iti spun nimic sau pe moment nu iti plac, sunt o gramada de motive ca sa nu cumperi totul day 1. Dar asa este cand vrei sa dai doar un anumit sens, vorbelor mele. Omiti sa spui si celorlalti care citesc pe-aici, ca era vorba de jocul God Of War, un joc care apare la 4-5 ani si in plus este o exclusivitate PS4. Omiti sa mai spui ca jocul este un candidat serios la GOTY, probabil alaturi de RDR 2. Da, imi mentin parerea, jocuri precum God Of War merita cumparate de la sursa nu sh. Dar fiecare e stapan pe propriul sau ban si evident, nu-i putem impune nimanui ce sa faca, cum sa cumpere si cand s-o faca.

  19. #599 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si daca il cumperi de la sursa ai alt joc? Poate cineva a vrut sa pastreze aia 100 de lei pentru Detroit.
    Hai ca devenim penibili. Ajungem sa acuzam lumea ca nu cumpara un joc de la sursa sau chiar day1, dar ne doare in cot de aia de le pirateaza. Chiar nu exista subiecte mai bune?
    Mai bine discutam de joc in sine, ca poate exista cineva pe forum de vrea sa il cumpere de la "sursa", dar nu intelege nimic din toate postarile astea.
    Mai bine ii faci un review ceva, ca poate faci pe careva sa il cumpere din magazine asa
    Sa mai spun si ca am luat jocul de la "sursa", iar coperta era in alte limbi vecine? Cu ce ma incalzeste asta? L-am luat day1, pentru ca ardeam de nerabdare sa il joc. Sunt sigur ca toti care au fost in situatia asta l-au luat day1. Cine a avut rabdare l-a luat SH sau sigilat de pe Olx mai ieftin. Mare lucru.

  20. #600 SP
    Member chris diaz's Avatar
    @Starule, nu acuz pe nimeni de nimic. Doar imi dau cu parerea si nu am pretentia sa ma intelegi tu sau alti ! Am asa o vaga impresie ca te agiti de pomana, in conditiile in care eu eram dator cu un raspuns doar lui @ony81, initial, iar ulterior lui @wagram pentru bagat aiurea in seama, denaturarea vorbelor mele, cererea stergerii unei postari a mea, iar ulterior, trimiterea unui "Report" la unul din comentarii, pe motiv de offtopic.
    Nu am incercat impunerea unui punct de vedere, ci doar am formulat o opinie.

    Ce legatura au toate astea cu faptul ca, daca cumperi day 1 de la un magazin sau altul, primesti jocul avand coperta intr-o alta limba decat cea engleza?
    Ce legatura au vorbele mele cu faptul ca, indiferent daca cumperi de la un magazin day 1 sau sh ulterior, primesti acelasi disc?
    De unde stii ca banii economisiti, aia 100 de lei, nu-i sparge cu prietena intr-o zi, ori doar in cateva ore? Care-i logica unor asemenea presupuneri?
    Monky, ar fi interesant de aflat cate console ps4 s-au vandut in Romania si care e procentul de cumparare a jocurilor exclusive de PS4, evident, tot in Romania.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 37 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts