Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 37 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #361 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Da, acum va suferi de R1,R1,R2

    Am un deja-vu, pt ca ti-am mai raspuns la treaba asta: patrat-patrat-triunghi mergea ca si combo numai pe easy/normal. pe o dificultate mai mare nu mai era o strategie viabila. Cred ca la fel va sta treaba si in asta nou. Avand in vedere ca e facut sa prinda la cat mai multi consumatori, iti dai seama ca pe normal va fi usor.

    Bune review-urile dar nu m-a prins hype-ul. Mai astept si ma afund mai adanc in backlog.
    Quote Originally Posted by Wagram View Post
    Citisem deja si chiar m-am uitat in toate pozele, in speranta ca vad totusi si altceva in afara de LA. Nu stiu ce e cu secretomania asta privind niste arme, dar inteleg cumva ca pentru fanii seriei ar putea fi major spoiler, asa ca am rabdare pana vad exact despre ce e vorba. Daca vad si alte arme viabile, inclin sa-l cumpar. Imi place mult mai mult stilul asta de combat.
    Cumpărați jocul, daca nu va place, va dau eu banii înapoi! Anul ăsta daca nu iese RDR 2, avem deja câștigătorul GotY.

  2. #362 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    @Clovnusor Fara un sistem care sa incurajeze diversitatea combo-urilor toata lumea joaca la cheese

  3. #363 SP
    Member adin33's Avatar
    Altex a inceput sa trimita codurile pentru bonus, sper sa primim si jocul la timp.

  4. #364 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    ^ Asta a facut Camembert la cuptor, dar scopul scuza mijloacele, no?

  5. #365 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Se pare ca unii au primit jocul si il joaca in acest moment.

  6. #366 SP
    Junior Member Ultranativ's Avatar
    Si eu am primit codul pentru precomanda

  7. #367 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Se stie ceva despre comenzile CE? Și la emag și la MediaGalaxy, ba apar pe site, ba dispar sub statusul de Stoc Epuizat sau Indisponibil. Cei care am reușit să plasăm comanda, oare ne va fi livrata? Măcar luna asta, că pe 20 Aprilie sigur nu vin. Mulțumesc anticipat!

  8. #368 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pfoai ce downgrade...



    Daca era joc facut de Ubisoft, indiferent de cat de bun era, era mega criticat pentru asta...pentru ca asa e societatea si asa sunt oamenii

  9. #369 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Downgrade? Nu pare a fi downgrade, din ce vad arata ceva mai bine versiunea finala de PS4 pro. Esti sarcastic cred

  10. #370 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si Watch Dogs 2 a avut o comparatie de genul asta, arata ok totul, e doar o schimbare in environment design si lighting, culorile chiar sunt mai vibrante in versiunea noua. Probabil ca da, daca era Ubi o vedea lumea ca pe un downgrade, dar nu-mi pare a fi

  11. #371 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Da, iluminarea e schimbata clar in versiunea finala si culorile parca sunt ceva mai saturate, mai vibrante. Texturile arata si ele ceva mai bine/high res, in special pe caractere - factor care e influnetat partial si de iluminarea noua.

  12. #372 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Codurile de precomanda se activeaza dupa 20 ?!-imi da eroare acum..

  13. #373 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In mod clar este downgrade pe iluminare, depth of field si barba/blana de pe bluza lu' ala micu.

  14. #374 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Acum cauți nod în papură.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  15. #375 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Cand vad pe unii ce anume critica la un joc imi vine sa-mi dau ban singur de pe forum.

  16. #376 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ca de obicei, se intelege gresit. Nu contest faptul ca este un joc excelent si am precomanda la el.

    Ideea este ca jocul a avut parte de un downgrade serios pe partea de iluminare si alte detalii, dar care sunt trecute cu vederea din moment ce nu este joc facut de EA sau Ubisoft. Pentru ca doar acolo, indiferent de cat de bun este jocul (mai mult Ubi si mai putin EA in ultimii ani ), daca se gaseste chiar si o textura mai mica decat demo-ul initial, il blameaza toata lumea.

    Dar cum trebuie sa fim corecti, mi se pare fair sa facem asta cu toate jocurile de la toti producatorii. Iar aici se vede foarte clar acest lucru.
    In loc sa-mi sariti in cap, ar trebui sa vedeti cu ochii vostrii faptul ca acest downgrade exista si sa acceptam faptul ca se intampla peste tot.

    Dar mai bine tac. Sunt in tabara Sony si se stie ce inseamna sa enervezi un fanboy sony si tot ce tine de acest brand

  17. #377 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ubisoft si jocuri bune.

  18. #378 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    In mod clar este downgrade pe iluminare, depth of field si barba/blana de pe bluza lu' ala micu.
    Iluminarea si nuantele de depth of field cred ca au fost schimbate mai mult datorita directiei artistice pe care o doreau ei. Clar au vrut sa faca putin lucrurile sa "pop-out" sa fie un pic mai viu colorate, mai "childish". Iluminarea veche, desi pare o idee mai naturala, facea jocul sa arate putin mai darkish si totul arata mai sters. Cred ca la partea de iluminare pot oricand sa foloseasca aceeasi chestie ca in trailerul vechi, fara sa afecteze performanta prea mult.
    La partea cu blana/barba in schimb pare a fi un downgrade pentru ca le lipseste fizica initiala. Aici clar e un motiv tehnic la mijloc. Probabil fizica aia de pe blanuri mananca ceva mai multe resurse. Ramane de vazut totusi in jocul full daca situatia ramane asa sau s-a intamplat sa fie asa doar in cadrele astea. Nu e total exclus sa fie o alegere de ordin artistic, iar balana aia sa se miste doar in unele scene - insa cred ca tine totusi mai mult de partea tehnica in cazul asta si au cautat sa optimizeze.

  19. #379 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Texturile sunt mult mai bune in varianta finala iar blana de pe cerb si de pe vesta puradelului tot se misca la sfarsit.

    Chiar daca iluminarea era mai performanta in clipul de la E3, mie nu imi place cum arata, imaginea era mai spalacita si mai neclara.

  20. #380 SP
    Member Otman's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 37 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts