Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 32 of 32

Thread: Viteza de internet recomandata pentru PS4

  1. #21 SP
    Member blondutzu's Avatar
    poti incerca cu alt router dar nu cred ca o sa te ajute prea mult. Majoritatea avem probleme cu download-ul de pe PSN. Aseara de exemplu imi lua DriveClub cu 1mb, si am PS4 conectat prin cablu ca prin wi-fi e dezastru.
    Faza cu stop resume o fac si eu, uneori creste de la 1mb la 6-7 (pentru vreun minut apoi trebuie sa repet schema), alteori nu se intampla nimic.

  2. #22 SP
    Junior Member nagy77's Avatar
    Da


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #23 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    poti incerca cu alt router dar nu cred ca o sa te ajute prea mult. Majoritatea avem probleme cu download-ul de pe PSN. Aseara de exemplu imi lua DriveClub cu 1mb, si am PS4 conectat prin cablu ca prin wi-fi e dezastru.
    Faza cu stop resume o fac si eu, uneori creste de la 1mb la 6-7 (pentru vreun minut apoi trebuie sa repet schema), alteori nu se intampla nimic.
    Acelasi lucru patesc si eu prin wi-fi . Nu ma deranjeaza downloadul cat ma enerveaza cand fac share play cu cineva .

    Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

  4. #24 SP
    Junior Member orayion's Avatar

    Unhappy

    Fratilor eu am net de la rds prin fibra ... Cu router de la ei, pe telefon cel mai Prost descarc ci 5-6 mb per secunda, cel mai bine ci 12-15 MB/s
    Dar nu inteleg dece prin cablu la PlayStation 4 descarc de abea cu 3-6 MB/s Sau si mai Prost de atat
    La voi cum e ?
    Adaug Ca' pe PC direct prin cablu nu stau nici o data sub 25 MB/s
    Sì la descarcat alte chesti de pe PC am ajuns cel mai mult la 85 MB/s bine asta e rar sa se intample.

  5. #25 SP
    Member bdevil's Avatar
    Pune ip-ul de la consola in router pe DMZ (fara niciun firewall, etc). Pentru unii a mai functionat si metoda schimbarii DNS-ului ( Improved PSN network download speed by editing dns... - PlayStation® Forums )

  6. #26 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Net-ul de la RDS e praf, de aceea si costa 3 lei pe luna. Pe speedtest iese totul ok, dar PSN si alte servicii de streaming abia se taraie.

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca ti se pare ca RDS-ul e praf (poate ai tu o problema in zona), sa treci pe UPC sau Telekom, sa vezi acolo durere. Eu am fost nevoit (m-am mutat) si trecut de la RDS de la UPC (500Mbps) si plang dupa RDS. Pierderi pe retea, DNS-uri care una doua pica, infrastructura de 2 lei, and so on. Interventiile la ei se fac in (am innebunit cand am auzit) 10 (ZECE) zile! Nu stiu sa-si configureze propriul router (si nici nu-mi dau voie sa-l folosesc pe al meu) - 2 saptamani a trebuit echipei lor tehnice ca sa imi raspunda la o intrebare legata de o setare pe routerul lor... Si sunt multe... de-abia astept sa schimb pe RDS (au ajuns si la mine in zona)!

    Pana in acest moment, singurii care sunt peste RDS (ca viteza, calitate, etc.) sunt cei de la Ines. Dar si costa de 10 ori mai mult.

    P.S. Nu stiu ce net de 3 lei de la RDS ai vazut tu... eu plateam 39 LEI / luna pt. 1000Mbps iar cel mai mic stiu ca era 28 LEI pentru 100Mbps. Si eu chiar aveam 950-960Mbps peste tot unde au peering. DL-ul pe PlayStation merge prost pt. ca e gandita prost infrastructura lor (nici nu cred ca au peering cu providerii de la noi)... plus faptul ca e foarte limitat bandwith-ul si consumul de CPU al placii de retea pentru a da prioritate la gaming. Speram ca pe PS4 Pro sa fie mai bine, dar se pare ca e cam aceeasi situatie.

  8. #28 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Pot sa iti spun doar ca la noul provider PSN merge brici, nu mi se mai agata telefonia prin Skype sau live streaming. Repet, degeaba am 900Mbps pe speedtest daca ma deconecteaza din multiplayer din 3 in 3 minute, mai ales intre 19:00-23:59.

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am zis ca sigur ai o problema daca ti-a mers prost via RDS. Si tocmai mi-ai confirmat acum spunand ca te deconecteaza, in special intre orele 19:00 - 23:59. Nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva - cred ca au avut 3 caderi in 5 ani (si atunci a furat romanul switch-ul de pe scara)... Puneai mana pe telefon si vorbeai la tehnic sa-ti rezolve problema. Cat despre "noul provider", ne poti spune si noua cine este? Niste screenshot-uri sa vedem si noi ce inseamna DL/UL "brici" la tine? Ca altfel sunt doar... vorbe. Si eventual o poza in care sa se vada ca plateai 3 lei la RDS, ca vreau sa ma duc peste ei sa le cer si eu asa ceva. Merci!

  10. #30 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Poti sa ai cel mai bun net din lumea asta, peste o anumita limita nu poti sa downloadezi pe playstation (va incepe in forta, la viteze mai mari , si se va duce in jos pana la limita aia, care-i undeva pana in 40 mbps/5MBps, sau mai jos). Si ce iti arata in test (in consola) nu e realitatea din teren.

  11. #31 SP
    Member deepjinx's Avatar
    Din pacate eu nu am fost la fel de norocos, chiar si dupa ce am sunat la suport si am rulat 100 ping-uri si speedtest, schimbat router, pus mufa in laptop, etc. Ideea e ca sesiunea ppp nu se deconecta, dar cumva erau pierderi de pachete pe extern la orele de varf. Mai avusesem probleme cu un abonament de firma pe alta adresa, dar toata lumea imi recomanda RDS asa ca am mai incercat o data cand m-am mutat. Ei ma facturau 29 lei, dar valoarea pe care o primeam era fix 3 lei, o mufa rj45.
    Acum sunt la un provider care imi ofera o chinezarie de ruter, dar macar pot sa vorbesc pe voip si sa ma joc fara intreruperi. La instalare ruter-ul s-a configurat automat, nu am avut nevoie de tehnician. Am lucrat cu mai multi provideri pana acum, si doar cu unul am avut probleme si am stat ore intregi in telefoane. Probabil toti au probleme cu suportul, firmele incearca sa faca mereu economii pe spatele oamenilor care fac munca de teren si ii incarca cu 100 reclamatii pe zi.

  12. #32 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nici eu n-am avut probleme cu RDS-ul pana acum, indiferent de ora.
    Legat de download-ul la PS4 ca incepe in forta si pe urma scade drastic viteza: atunci cand incepe download-ul iti arata ca se incarca (%) pana arata ca downloadeaza, dar el in acest timp tot face download. Tu cand vezi ca a inceput download-ul si iti ia 100-200 mb in 5 secunde, se datoreaza fix acstui lucru.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Fiberlink 1000, problema PS4 internet By alexandru92 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 6 Last Post: 04-05-2019, 12:37
  2. Problema conexiune internet PS4 DIGI Fiberlink 1000 By Andreim84 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 11 Last Post: 04-05-2018, 15:38
  3. Viteza foarte mica de download PS4 By mihaipiratu in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 61 Last Post: 11-03-2017, 21:15
  4. Internet pentru consola By KiritoStefan in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 12 Last Post: 27-01-2017, 15:36
  5. Router telekom, nu se conecteaza ps4 la internet By maghear in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 21-10-2016, 23:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts