Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 69 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast
Results 301 to 320 of 1367

Thread: The Last of Us: Part II / Remastered

  1. #301 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate asta e realitatea si se intampla absolut peste tot. Important este sa fie platiti pentru timpul petrecut la munca si sa nu fie fortati (amenintati) sa faca asta "or else".

    Nu am apucat sa citesc tot articolul in cazul in care este mentionat un asa comportament, cum era cazul la Rockstar inaintea aparitiei lui RDR2.

    LE:
    Some of the developers at Naughty Dog are just fine with the studio’s culture, which is why it exists in the first place. They’re paid well, treated fairly, and given extensive time off at the end of production. Salaried workers aren’t paid for overtime work, but they can get decent bonuses after each game ships. As is typical in California, contractors and those working for hourly pay at Naughty Dog are paid time-and-a-half after eight hours and double time after twelve, but many are on limited contracts, and they aren’t eligible for bonuses or other perks. For contractors, the carrot of full-time employment was an incentive to put in overtime hours.

  2. #302 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mda, contractorii sunt amagiti cu contracte full de cand exista un astfel de model de business. Cam nasol ca nu pot beneficia de toate bonusurile. La un astfel de studio, cred ca zboara aia care nu isi fac treaba chiar in secunda 2, mai ales ca astia nu isi permit prea multe greseli (damaging the brand e big no no, respiratia Sony in ceafa, etc).

  3. #303 SP
    Member theusher's Avatar
    Delayed:

    Naughty Dog and Sony have announced another delay for The Last of Us: Part 2.


    The Last of Us: Part 2 has been delayed and a new release date has not been set.

    According to the official statement from Naughty Dog, development is “nearly done” as the team is in the process of fixing final bugs.

    “However, even with us finishing the game, we were faced with the reality that due to logistics beyond our control, we couldn’t launch The Last of Us Part 2 to our satisfaction,” reads the statement.

    “We want to make sure everyone gets to play The Last of Us Part 2 around the same time, ensuring that we’re doing everything possible to preserve the best experience for everyone. This meant delaying the game until such a time where we can solve these logistic issues.

    “We were bummed about this decision but ultimately understood it’s what’s best and fair to all of our players. We’re hoping that this won’t be a long delay and we’ll update you as soon as we have new information to share.”
    https://www.vg247.com/2020/04/02/las...-indefinitely/

  4. #304 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    This is so sad

    Asteptam jocu asta mai ceva decat new gen consoles
    Attached Images Attached Images 898909ef-34aa-4518-a79d-5757413d081e.jpg

  5. #305 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    F*ck, incep sa cred ca sunt reale zvonurile care zic ca au probleme serioase din cauza faptului ca au plecat destul de multi oameni cu experienta.

  6. #306 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ma indoiesc ca asta este principala cauza. Pandemia asta chiar afecteaza toate aspectele vietii, pana la cel mai mic detaliu.


  7. #307 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu neg implicatiile virusului, doar ca daca jocul ar fi fost in carti pentru lansarea din mai trebuia sa fie deja gold. Daca logistica era principala cauza, puteau sa amane doar lansarea fizica si sa "urce" jocul pe store pe 29 mai.

  8. #308 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Asta voiam să zic și eu, pute a bs...

  9. #309 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca e vorba de experienta completa. Cu editii de colectie si tot restu. Sunt foarte multi, me included, care ar fi luat jocu asta DOAR fizic.

    Dar nah, puteau face ceva gen, daca iei digital, dai diferenta si iei restu fizic cand se poate (cu ceva dovada ca l-ai cumparat atunci digital).

  10. #310 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    TLOUII (NaughtyGods)
    Attached Images Attached Images 0c885a1d-628c-4d6e-b901-79f43fe34d8d.jpeg 1788bd15-3e7d-40cf-8ac1-9a007128b8ef.jpeg 00848f6a-3ac9-4d28-9306-bed7ce00c38d.jpeg 2d997a32-d9d2-4e6d-9891-b841ae482af7.jpeg 89725874-829c-4c5f-994a-41a29a307e5d.jpeg 7e0bfb35-c0ff-45a1-aa68-1671013f80e3.jpeg d89b76f1-5e30-4962-ae30-00cb218b2d9b.jpeg 43870cb1-01cf-4958-aa4a-8fd859b7cb35.jpeg af28edce-df35-460e-8741-5c0017edb788.jpeg 805cbbf0-2ed0-44df-8fe0-dbdab0b4f6b5.jpeg

  11. #311 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Ar fi ok ca atunci cand se lanseaza sa primim si MP promis.

  12. #312 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu cred ca jocul era aproape gold, dar vazand ce se intampla in lume, totul a picat oarecum favorabil pentru ei si au decis sa nu anunte nimic despre status pana acum. Cu siguranta mai sunt chestii de pus la punct, dar nimic major. Nu poti sa lansezi un astfel de joc doar digital, asta nu e Bleeding Edge. Experienta userilor are fi foarte diferita si sunt convins ca dupa atata munca, ei chiar vor sa aiba parte de o lansare ca la carte si sa culeaga laurii, chiar si mai tarziu decat a fost planificat.

    Multi gameri nu au credit card sa cumpere online pentru ca sunt fie minori, fie nu au un job stabil. Sau poate nu sunt asa norocosi cand vine vorba de viteza de internet si cum ar fi mai greu cu pre-load-ul, multi vor sta chiar si zile sa il downloadeze. Plus ce s-a mentionat legat de editiile de colectie, este evident ca ND aveau aceasta intreaga strategie pentru full roll out. Eu nu as lua acest joc digital ever ever. De fapt mint, l-as lua digital doar daca mi-ar fi oferit la PS+ peste vreo 5 ani.

    Nu zic ca nu sunt dezamagit un pic, dar sunt convins ca rezultatul final ne va face pe toti sa uitam de aceste mici inconveniente. Contextul asta actual in care ne aflam acum ne ajuta foarte mult sa realizam ca astea sunt nimicuri, prin comparatie.

  13. #313 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    E ok ca eu am si platit precomanda. Probabil de aia au si asteptat pana acum cu anuntul ca sa umple bine borsetele de la prosti ca mine apoi vai, ne lua tusea seaca si criza.

    Atat va zic si sunteti liberi sa ridicati piatra-> un joc cu launch date end of May este deja Gold sau foarte aproape la ora asta.
    Ii cred ca poate au probleme cu discurile, dar candeste a sosete putin.
    Daca erau sinceri treaba cu discurile trebuia prevazuta de la 1 martie ca banuiesc ca nu au fabricile in Wuhan sau Bergamo. Poate le au in Suceava...

    Tarziu, foarte tarziu anuntul dar sa nu cumva sa jignim ND ca facem sacrilegiu. Ei au voie sa fie perfizi, altii nu.
    Jegosilor de la Activision, EA si Ubisoft, voi sunteti de vina huooooo!!!!!

  14. #314 SP
    Member mladin86's Avatar
    @raduadelin COVRIG19 e cauza .

  15. #315 SP
    Member codpin's Avatar
    Urmeaza amanari si la alte jocuri, nu va ambalati. Si apoi la console, cum am mai zis... Nici o companie nu e batuta in cap sa lanseze un produs nou intr-un sh!tfest care este acum worldwide.

  16. #316 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Cine m-a pus sa intru aici...

  17. #317 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    L-ar putea lansa doar digital, dar pierd banii din editiile speciale, asa ca au ales sa il amane. Asta, in ideea ca e gata, nu cred ca va dura mai mult de o luna.

  18. #318 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Cu toate ca nu imi doresc asta, s-ar putea ca Sony sa impinga atat TLoU II cat si Ghost of Tsushima spre o lansare in toamna. Daca intr-adevar lansarea fizica e problema, ci nu difcultatile tehnice, e clar ca cea dintai nu se poate face ca la carte pana nu trece toata aceasta situatie de lockdown, ceea ce o sa mai dureze ceva.

  19. #319 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    TLOUII gameplay Leak!



  20. #320 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    The Last of Us: Part II

    Interesant cum arata cand canta la chitara. Sa vedem si cat de complex va fi

    In schimb calu pare ca se controleaza aiurea si cam aiurea animatiile lui.

    LE: nu inteleg de ce au dat video jos, din moment ce l-au pus si ei oficial pe pagina de facebook...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 69 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 26 66 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Last of Us Remastered (Remaster) By OEE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 823 Last Post: 27-06-2020, 09:15
  2. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By appL3ZOR in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 11-07-2018, 11:02
  3. Vand/Schimb The Last of Us Remastered (Bucuresti) By Zuluf in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-03-2018, 20:01
  4. Cumpar The Last of Us Remastered PS4 By Ownzy in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 08-11-2017, 16:36
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 06:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts