Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Need for speed 2015 problema video

  1. #1 SP
    Junior Member biggynr3's Avatar

    Need for speed 2015 problema video

    Doresc sa stiu daca este normal sau nu ca atunci cand merg cu masina uneori,in special cand ploua abundent, imaginea sa apara cu purici' . daca apas pe touchpad apare meniul ce se vede oglinda, daca revin in joc imaginea se vede in continuare cu probleme.

    Am incercat sa umblu si la setarile video ale consolei sau la cele ale televizorului insa nici o schimbare..
    Am testat jocul si pe alta consola si din nou fara vreo schimbare.

    Rog sa posteze cineva daca stie vreo rezolvare sau macar sa mi spuna daca pur si simplu asa este jocul.
    Multam!

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta este un efect de prost procesare folosit de EA in acest joc. N-ai de ce sa-ti faci probleme.

  3. #3 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Bănuiesc ca vorbești de "grain effect". Si mie mi se pare o porcărie acest efect, l-am văzut in mai multe jocuri. Cica ar face jocul mai asemănător cu aspectul unui film, prostii.

  4. #4 SP
    Junior Member biggynr3's Avatar
    Nu ma refer la asa ceva. Stiu la ce te referi dar eu ma refer la simplul fapt ca imaginea apare uneori in pureci.. Ma simt de parca m-as uita pe un post tv si cineva mi ar invarti putin de antena cat sa mi se vada cu pereci

    Ms de lamurire Razvan.. Pacat totusi de joc..

  5. #5 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Fa si tu niste screenshoturi. De fapt daca ti se intampla doar in jocul asta precis e acel grain de care vorbesc baietii mai sus.

  6. #6 SP
    Junior Member biggynr3's Avatar
    Doar la acest joc..

  7. #7 SP
    Junior Member mayo92's Avatar
    Au dreptate baietii mai sus, am luat si eu astazi NFS-ul are acelasi dEfect...

  8. #8 SP
    Member Bogditza's Avatar
    Pana la urma este problema video sau asa este facut jocul? Vreau sa imi iau si eu nfs dar daca are problema asta vreau sa renunt la el


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu are nici o problema. Este vorba despre un efect numit "film grain". Multe jocuri si filme il au. Am jucat si eu jocul si nu am observat nimic deranjant

  10. #10 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Unele zvonuri soptesc ca multi au lesinat de la efectul asta

  11. #11 SP
    Member Bogditza's Avatar
    oke. Ms mult


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Potoliti-va ca nu e chiar asa.
    Eu am avut probleme la Kane & Lynch 2, aveam dureri de cap si senzatie de voma dupa 5 minute de joc. Credeam ca e o chestie de moment dar pateam la fel mereu cand incercam sa ma joc....

  13. #13 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Probabil ca era de la camera si ceva microstuttering. In nici un caz nu cred ca film grain poate sa provoace asa ceva.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Need for Speed (2015) By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 382 Last Post: 30-01-2023, 02:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts