Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 57

Thread: PlayerUnknown's Battlegrounds - Xbox One

  1. #21 SP
    Member cipvas's Avatar
    Pentru jocul asta nu trebuie subscriptie Gold? Ca mie mi-a expirat de vre-o 3 zile si inca pot juca. Am zis ca nu mai reinnoiesc Gold pana nu fac si astia jocul "jucabil", cu un frame rate decent si o grafica ceva mai buna decat una de PS2.

  2. #22 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Parca am înțeles de la unii ca dupa ce iti expira gold-ul daca ai auto-renew te mai lasa o perioada si intri la "datorii". Cand bagi metoda de plata iti trage si pt perioada aia.

    Mie jocul mi s-a părut jucabil, te obișnuiești de la o vreme. Au îmbunătățit cat de cat aimingul de la lansare, dar tot nu-i ce trebuie. Grafica nu ma deranjează, sa faca aimingul ok si framerate-ul stabil.

  3. #23 SP
    Member cipvas's Avatar
    Pai metoda de plata(cardul) e inca bagat, dar auto-renew e dat pe OFF.

  4. #24 SP
    Member Dell 17's Avatar
    Framerate ul pare cea mai mare problema. Mai ales atunci când îl joci în team de 4, îți rupe ochii.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Trebuie sa intelegeti puterea de procesare de care este nevoie, pentru a putea avea 100 de jucatori simultan in acelasi loc si totul sa fie sincronizat instant pentru toata lumea, pentru ca si o fractiune de secunda daca exista delay, se strica tot jocul.

    Xbox One normal efectiv nu poate mai mult.

    Pe One X sta ceva mai bine, dar chiar si aici ar fi fost binevenita o solutie de 1080p cu detalii grafice mai ridicate.

  6. #26 SP
    Member cipvas's Avatar
    Eu tot cred ca e optimizarea proasta la serverelel lor...

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu cred ca putea sa arate cel putin la fel de bine ca Ghost Recon Wildlands

  8. #28 SP
    Junior Member kene's Avatar
    Mie mi se pare fun jocul, nu stiu cum era la lansare, dar acum mi se pare cat de cat decent. Intradevar, mai scad frame-urile, dar nu mi s-a intamplat niciodata sa fie intr-un punct critic.

    Eu abia mi-am luat consola, dar daca sunt doritori de un joc seara, dati-mi add: ElHeffe92

  9. #29 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Trebuie sa intelegeti puterea de procesare de care este nevoie, pentru a putea avea 100 de jucatori simultan in acelasi loc si totul sa fie sincronizat instant pentru toata lumea, pentru ca si o fractiune de secunda daca exista delay, se strica tot jocul.

    Xbox One normal efectiv nu poate mai mult.

    Pe One X sta ceva mai bine, dar chiar si aici ar fi fost binevenita o solutie de 1080p cu detalii grafice mai ridicate.
    Nu e aia problema, ci faptul ca developerii PUBG sunt slabi. Uita-te la Fornite care sincronizeaza tot 100 de oameni PLUS obiectele create de ei in joc (rampe, ziduri, capcane) fara niciun stres.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E clar si vina dev-ilor, dar ca fapt divers e vorba si de marimea hartii. Sunt multe aspecte de luat in considerare. Si pe mine ma deranjeaza la culme acest rubber banding si am inteles ca nu dispare nici pe PC in versiunea "finala", dar trebuie totusi sa fim constienti si de anumite alte aspecte ce se intampla in spate la un joc atat de mare.

  11. #31 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pe PC au servere cu tick rate 17 hz asa ca sa nu va mire ca si pe console unde e mult mai ușor sa optimizezi se comporta in halul asta.

  12. #32 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  13. #33 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    PUBG Xbox Game Preview Patch Notes 10 (Hotfix)

    Bug fixes

    • Fixed issue where player revival would continue despite interruption
    • Fixed repeating sounds from footsteps or when reloading Kar98k, Revolver, or Shotgun
    • Fixed issue where (B) and (Y) buttons remained active in gameplay while in the map view
    • Fixed issue where the parachute cable would not disappear following a landing in water
    • Fixed issue where the player could not cut the parachute cable when becoming stuck during landing

    Known Issues

    • Pressing the (B) button while in the Settings menu will cause the player to exit the plane

  14. #34 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  15. #35 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  16. #36 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  17. #37 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Va ajunge PUBG să ruleze la 60 de fps pe Xbox One X?

  18. #38 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Short answer - Nop.

  19. #39 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Miramar, PlayerUnknown's Battlegrounds' desert-themed map, will be playable on Xbox One this week.


    https://www.eurogamer.net/articles/2...-one-this-week

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un super lucky shot de zilele trecute


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Playerunknown's Battlegrounds (PUBG) By ro_explorer in forum Jocuri PC
    Replies: 245 Last Post: 14-07-2022, 12:55
  2. PlayerUnknown's Battlegrounds PS4 By vladthegamer in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 20 Last Post: 12-03-2020, 17:43
  3. PlayerUnknown's Battlegrounds By Cristy in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 22-08-2018, 10:17
  4. Vand PlayerUnknown's Battlegrounds Xbox One plus Bonus By raducucosmin in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 19-04-2018, 08:50
  5. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 00:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts