Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 57 of 57

Thread: PlayerUnknown's Battlegrounds - Xbox One

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au stricat astia de tot jocul, odata cu update-ul cu Miramar. Pe langa problemele de meniu in care lipseste butonul de start si esti nevoit sa iesi pana in meniul principal, sa-ti alegi iar userul si sa intrii inapoi in lobby, sperand ca dai de buton (desi 1 din 3 nu este nici asa), a revenit si rubber banding-ul, au scos din loot (am ajuns sa verific 3-4 case si sa nu gasesc decat gloante sau weapon parts) si pe langa asta, am inceput sa am parte de cele mai idioate glitch-uri.

    Astea 2 sunt facute doar ieri, cand din 1.5h dedicate jocului, nu am reusit sa joc nici macar 1 meci complet. Ori eu, ori tovarasii cu care joc, au avut parte de probleme de genul, care ne-au stricat experienta.





    Tin sa mentionez ca in al doilea video, m-a teleportat inafara hartii, in apa, de unde am fost nevoit sa inot ~4 min pana sa ajung la pamant si sa caut repede o masina sa fug spre zona, totul in timp ce nu aveam efectiv nicio arma la mai bine de 5 min de cand a inceput jocul

  2. #42 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  3. #43 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Doamne fereste, Razvan.

    Nici nu te miri ca scade numarul de jucatori in ritmul in care scade. Pe Xbox are in continuare probleme majore, pe PC inca nu merge cum ar trebui sa mearga si baga crate-uri noi la fiecare update. Vorbeam cu niste prieteni zilele trecute, efectiv avem impresia ca Bluehole si-au dat seama ca sunt pe ultima suta de metri cu jocul asta si incearca sa scoata fiecare banut posibil cu key-urile lor de 2.5 euro.

    Bai, si imi pare rau, dar pe masura ce timpul trece si vezi cat de greu au loc schimbari in bine, parca nici Fortnite cel absolut gratuit nu mai arata atat de rau, parca merita incercate si alte jocuri BR, parca merita asteptat si vazut ce titluri BR o sa lanseze si aia grei si asa mai departe.

    In ultima perioada, joc doua-trei meciuri pe saptamana, exclusiv duo/squad din simplul motiv ca pentru solo nu mai am rabdare. Problema nu e alergatul de nebun pe harta, stransul de echipament si alte astfel de lucruri. Problema mea e cand intalnesc un alt player. Framerate-ul scade instantaneu. In momentul in care incep sa zboare gloantele, e si mai rau. Tu te ascunzi, ala se ascunde si el, arunci o grenada, iar scade framerate-u', tragi dupa ala, trage si ala dupa tine, iar dupa putin timp, apare acel inevitabil blocaj de o secunda si gloriosul "Better luck next time!". Tot f.ckfest-ul asta se desfasoara cu niste fluctuatii majore de FPS. In cel mai critic moment al meciului, jocul se c.ca pe el. Nu vreau sa zic lucruri rele nici de developeri, ca aproape saptamanal iese cate un update cu o tona de fix-uri si improvement-uri si imi place sa cred ca exista buna-credinta acolo. Imi doresc ca PUBG sa se bucure in continuare de succes, dar sa si fie imbunatatit substantial. Numai ca in punctul asta mi se pare ca e deja prea tarziu si cred cu tarie ca exista anumite lucruri absolut ireparabile in jocul asta.

    PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS - Steam Charts

    Stiu ca sunt niste date pentru Steam, iar asta e topic-ul de Xbox, dar nu imi pot imagina ca lucrurile sunt diferite acolo.

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda, la mine pe X1X nu pot sa spun ca simt cum scade framerate-ul simtitor cand intru in conflict. Problema e ca ori fffffffff multi joaca cu mouse prin adaptoare speciale, ori sunt toti sunt disperati care joaca efectiv non stop de ma omoara cu 1-2 gloane, desi eu golesc incarcatorul in/spre el in acelasi timp.

    Toata distractia asta dupa ce stau 5-7-10 minute sa cutreier harta si sa strang loot bun. Si e al naibi de frustrant sa vad ca doar 1 meci din 10-20, de cele mai multe ori in grup (pentru ca sanse in plus, cand te pune jos si nu te omoara direct) ajung in ultimii 10.

    Si e mega bulls#it principiu ca "toata lumea are sanse egale la inceput" din moment ce eu aterizez pe harta si ma bag repede in 2-3-4-5 case, unde ma uit atent camera cu camera si poate am norocul sa gasesc un pistol (desi dupa ultimele update-uri gasesc doar gloante sau atasamente pentru arme, cam cum era inainte cu hainele) si cum ies din a x-a casa, ma omoara unu cu SCAR-L-u sau AKM-u sau alte arme de genu si vad cand imi fac loot ca aveau oamenii deja cate 2 arme si ghiozdan level 2, samd.

    Mai nou am inceput sa ma joc pe iPad, unde chiar daca mai sunt AI sau auto-aim, macar exista modul Arcade, unde un joc tine max 8 minute si macar stiu ca nu pierd cel putin pe atat, doar cautand oameni pe harta.

  5. #45 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  6. #46 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    The main changes are listed below.
    • The developer has optimized the total memory required by maps, with a significant reduction in total memory required for Miramar.
    • The interface has been optimized to use less resources.
    • Character movement has been optimized to use less resources and improve performance.
    • Vehicle location updates have been made more efficient for stationary vehicles to improve performance.
    • Vehicle effects have been optimized to improve performance, without affecting visual quality.
    • Bullet impact effects will no-longer consume resources if they aren't seen by the player.
    • Character shadow rendering has been optimized to improve performance.
    • Terrain and grass have been optimized on maps to increase performance.
    • Parachutes have been optimized, they now use less resources.
    • The physics while free falling have been optimized.
    https://www.windowscentral.com/today...e-improvements

  7. #47 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mega bull$hit. Pe Xbox One X au scos personajul 3d din inventory. Chiar nu inteleg ce mega resurse consuma asta si nu inteleg de ce ocupa o treime din ecran cu acel contur gri pe care nu se adauga niciun obiect vestimantar.

    Si toate astea in timp ce jocul arata si merge la fel, inclusiv rotile alea patratoase de la jeep-uri pana sa urci in ele.

  8. #48 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu stiu cum e pe Xbox, dar pe PC, dupa ce am dat disable la personajul 3D, am observat o imbunatatire semnificativa de performanta cand eram cu Inventory-ul deschis. Si da, unii ar putea spune ca ce importanta are ce FPS ai in momentul acela, dar atunci cand aduni kill loot in mijlocul unui camp si faci miscarea aia circulara ca sa eviti un headshot venit de nu stiu unde, are.

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ok, dar in cazul asta nu ar fi mai bine sa scoata de tot chenaru ala gri? Pentru ce tin portiunea de ecran ocupata de nimic?

    Inainte era asa doar pe Xbox One normal, iar pe X aparea personajul, dar in loc sa avansam, progresam. Mai urmeaza sa-l faca 1080p tot cu 30fps, eventual sa mai scada draw distance si poate asa n-o sa mai dea crash-uri (pe care inca le da, de mi s-a luat de ele).

  10. #50 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    care stati in State si vreti un custom van ?


    https://news.xbox.com/en-us/2018/07/...ummer-of-pubg/

  11. #51 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    PlayerUnknown's Battlegrounds will be leaving Microsoft's Xbox Game Preview programme and launching on Xbox One in its version 1.0 guise, on September 4th.


    https://www.eurogamer.net/articles/2...this-september

  12. #52 SP
    Member seven1994's Avatar
    Baieti,vreau sa achizitionez si eu un xbox one x sau un pc pentru a juca PUBG.Ce imi recomandati,sa iau un pc pentru un frame rate stabil si ridicat si detalii mai bune sau sa iau xbox,care este si mult mai ieftin?
    Am ps4 pro si nu mai am rabdare sa apara,daca o sa apara si pe ea

  13. #53 SP
    Member cipvas's Avatar
    Eu am cumparat un Xbox One S in februarie special pentru jocul asta. L-am jucat la un prieten pe un One X si nu e cine stie ce diferenta. Tot prost mergea. E de la serverele lor. Intre timp au mai reparat ceva ceva la el, dar tot pe PC merge mai bine.

  14. #54 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    jocul e gratis pentru cine doreste , nu stiu pentru cat timp .


    https://www.microsoft.com/en-gb/p/pl...%3Aoverviewtab

  15. #55 SP
    Senior Member nina's Avatar
    cica si pes 2019

    https://wccftech.com/pubg-pes2019-now-free-xbox-one/


    ceva imi spune ca sunt doar pentru weekendul asta


    m-as mira sa fie free and keep it,stiu ca pe steam a fost payday 2 free to keep it pentru cateva zile ca il luasem si acum il pot juca

    ---------- Post added 07-11-2018 at 23:19 ----------

    majornelson: free play days 8-11 nov. era de asteptat

  16. #56 SP
    Member cipvas's Avatar

  17. #57 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce bull**** mi se pare. L-au anuntat la conferinta Xbox de la E3 (daca-mi aduc bine aminte) si au zis ca vine in decembrie, dar se pare ca in decembrie vine doar pentru PC, iar pentru console vine din ianuarie.


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Playerunknown's Battlegrounds (PUBG) By ro_explorer in forum Jocuri PC
    Replies: 245 Last Post: 14-07-2022, 12:55
  2. PlayerUnknown's Battlegrounds PS4 By vladthegamer in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 20 Last Post: 12-03-2020, 17:43
  3. PlayerUnknown's Battlegrounds By Cristy in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 22-08-2018, 10:17
  4. Vand PlayerUnknown's Battlegrounds Xbox One plus Bonus By raducucosmin in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 19-04-2018, 08:50
  5. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 00:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts