Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 66

Thread: Forza Motorsport 6

  1. #21 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Ma bucur ca n-am fost primul care sa-si fi spus parerea. Este doar un demo, insa daca trebuie sa judec jocul dupa acest demo, nu iau jocul. Voi ati vazut cate jaggies? Flickering peste tot, punctisoare albe clipicioase in toate contururile... Am pus Forza 5 ca sa-mi dau seama daca am vedenii si-am constatat ca-i mult mai bun dpdv vizual, atat ca iluminare cat si ca imagine per total.

    Cat despre apa/ ploaie, ii este superior Forza Horizon 2, nici nu vreau sa vorbesc despre Driveclub. Am Project Cars, care in momentul asta este net superior demo-ului, atat vizual cat si control, si vorbim despre un multiplatform. Poate ca demo-ul este un build mai vechi (E3 and stuff), nu are nici macar replay, so...

  2. #22 SP
    Member luciteck's Avatar
    Sper sa ai dreptate, insa la cat de insistenti sunt in demo cu screen-uri de "BUY NOW" si la cat de putine gameplay videos au aparut de la E3 incoace, am rezervele mele... Am impresia ca l-au grabit, pentru ca trecea anul si trebuia sa iasa jocul iar banii trebuiau sa vina.

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...tocmai mi-a cerut update la demo... asa ceva n-am mai experimentat pana acum.

    Culmea e ca, fiind demo, a trebuit sa-mi re-downloadeze tot jocul.

  4. #24 SP
    Member luciteck's Avatar
    Parca s-a imbunatatit putin controlul masinii pe ploaie in urma update-ului. In rest celelalte probleme raman.

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie din contra, mi se pare ca fuge mai rau. Nu inteleg unde-i realismul, ca in viata reala nu face in halu asta o masina pe ploaie. Chiar am mers cu Golf-u cu 60-80 la ora si fugea in ultimu hal.

  6. #26 SP
    Member luciteck's Avatar
    Da ai dreptate, e exagerat, inclusiv distanta de franare, mi se pare aberant cat de greu franeaza de la 80-100 de km/h. Si vorbim aici de simularea unor masini cu pretentii sportive, cu XDS, ESP, discuri ventilate, etc, nu de loganuri tunate...

    Mi s-a parut insa ca in lateral se ducea mai putin decat inainte cand treceai printr-o balta, dar poate am condus eu mai incet

  7. #27 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nimeni, nimic, văd că are note imense?
    http://www.metacritic.com/game/xbox-...a-motorsport-6

  8. #28 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai se lanseaza pe 15... Probabil toti ii dau note in urma demo-ului sau a unui build ne-final. Dar mie mi s-a parut foarte slab.

  9. #29 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cei care se ocupă de recenzii au primit varianta finală O să avem și un review în limba română

  10. #30 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Mda, as vrea si eu sa vad un final build, i-as face un review de l-as umple de sange!

    Nici unul dintre revieweri, nici macar cei care i-au dat note mai mici, nu a mentionat sa fi fost vreun element vizual inferior titlurilor precedente.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu frate, mie mi se pare mai slab ca 5.

    Cursele pe noapte parca nu au faruri si e super enervant sa joci cu atatia oponenti. Nu cred ca ai cum sa faci o cursa normala, fara sa te lovesti deloc. Poate doar daca ii lasi pe toti sa plece la inceput si sa pleci dupa cateva secunde. Dar asa nu cred ca mai ai vreo sansa sa castigi ceva...


  12. #32 SP
    Member luciteck's Avatar
    Cred ca cei de la games radar au dat o nota potrivita pentru jocul asta, in ciuda comentariilor negative ale fanilor de pe youtube. Pe langa minusurile mentionate de ei, as pune grafica care e un downgrade fata de forza 5. Lumina farurilor nu este dinamica, nu vezi reflexia exacta a farului pe vopseaua masinii din fata asa cum se intampla in driveclub si in mare masura chiar si in Horizon 2. Cerul pe timp de noapte lipseste cu desavarsire.

    Pe ploaie baltile sunt acolo pe tot parcursul cursei, nu isi schimba locul, forma, apa imprastiata la trecerea prin ele nu arata diferit fata de cea aruncata de roti de pe drumul umed, animatia stergatoarelor de luneta la hatchbackuri e inexistenta (la horizon 2 era la fiecare hatch) masina are ceva mai mult grip in cursele pe uscat decat in forza 5 (ceea ce e bine), insa pe ploaie, se comporta ca o sapuniera, controlul nu este absolut deloc realist.

  13. #33 SP
    Member dtancu's Avatar
    Haha tocmai i-am busit driveatarul lui MonkY intr-un parapet.

  14. #34 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Eu nu am intalnit problemele de care ati zis voi.
    Il joc de 3 zile incoace deoarece am luat Ultimate Edition si sunt foarte multumit. Grafica nu mi se pare deloc downgrade fata de 5, ploaia nu mi se pare deloc prost implementata, mai ales ca e gamechanger complet. Driveclub si Horizon 2 sunt jocuri 30 fps, de asta poate efectele sunt ceva mai bine realizate acolo, in schimb nu se compara cu feelingul din motorsport (if you're into that kinda thing).
    Selectie de masini superioara fata de motorsport 5, showcase events foarte interesante, prize spins ce elimina din feelingul de grind din 5, etc.
    Eu sunt fan forza si sunt complet multumit de jocul primit. Cel mai sigur va fi gasit la reducere mai incolo, deci daca aveti dubii il puteti prinde ulterior mai ieftin.
    MrCobra cred ca il mai are deoarece tot dau de driveatarul lui si are o emblema de FM6, deci probabil joaca deja. Poate mai lasa si el o opinie.

  15. #35 SP
    Member luciteck's Avatar
    Poate final build e ceva mai finisat decat demo. Parerile noastre erau strict referitoare la demo. Eu am sa il iau oricum (nu poate lipsi din colectie ), insa nu cred ca day one. Btw poti sa imi spui daca merge stergatorul de luneta la hatchuri, pe timpul cursei in chase view (pe ploaie evident)? Stiu, am un fix

  16. #36 SP
    Junior Member mdexter95's Avatar
    De unde aveti jocul, cei care il aveti deja?

  17. #37 SP
    Member luciteck's Avatar
    emag l-au adus primii desi mai scump cu 10 lei decat la altex. Ce sa zic, eu unul l-am luat totusi, cu toata retinerea dupa ce am vazut demoul. Jocul e ok pana la urma, pt demo nu cred ca au ales cele mai reprezentative trasee/masini pentru a face un showcase jocului. De ex Circuit de Spa-Francorchamps pe ploaie arata mult mai bine decat traseul din demo, iar pe alte trasee pe timp de noapte in afara de Las Marina se vad cerul si stelele asa cum ar trebui. Per total e binevenita colectia mai mare de trasee, spin-ul la fiecare level up, in-game credits se castiga asadar mai usor, ideea de mods si diversitatea mai mare de showcase events.

    Referitor la partea cu stergatorul de luneta, e un bug care l-am observat ca se manifesta doar la golful 7r, la celelalte masini nu e problema, acolo functioneaza pe timp de ploaie. Probabil ca noile mesh-uri pentru masinile care nu erau in colectie pana in forza 5 au fost cam grabite, celelalte par a fi preluate din forza 5 sau horizon 2. Grafica mi se pare ca e cam la nivelul Forza 5, nu mi se pare o evolutie, circuitele pe Bernese Alps sau Prague chiar nu aduc nimic grafic in plus (iar pe acestea nu se poate alege night/rain). Interioarele masinilor mi se pare insa ca au involuat fata de forza 5.

    O comparatie aici:


  18. #38 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Meh , grafica ceva mai slaba fata de Forza 5 , ceva mai multe trasee si masini.

    Chestia cu acvaplanare e interesanta dar in rest same old sh... cu un UI putin schimbat.

    Macar in joc este RS7 which is nice dar de ce nu au begat din nou Porsche ca in Horizon 2 ?

  19. #39 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ca sa bage in DLC, cum de ce? Eu din cauza asta am zis ca nu mai cumpar.

  20. #40 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Azi am butonat un XOne LE cu Forza 6, controller superb, mult peste ăla de X360. Nebunie cu vibrațiile alea în butoane. Revenind la joc, nu prea mi-a plăcut, parcă mă jucăm GT 6.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Forza Motorsport 5 By tudyniuz in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 94 Last Post: 01-05-2015, 10:19
  2. Forza Motorsport 4 By Nash in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 541 Last Post: 28-08-2013, 19:01
  3. Forza Motorsport 3 By Axeaxel in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1181 Last Post: 16-05-2012, 15:28

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts