Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Recomandari jocuri Nintendo Switch

  1. #1 SP
    Banned Crbl2001's Avatar

    Question Recomandari jocuri Nintendo Switch

    Salut.Am nevoie de cateva recomandari de jocuri bune pt Switch.Vreau sa mentionez dinainte ca nu ma interezeaza porturile de pe PS4/X1/3DS/PC din moment ce le-am jucat.
    Am si eu o mica lista.Prima data cand am luat Switch am jucat Zelda botw, mario oddysey, mk8 deluxe si splatoon 2.Intre timp au mai aparut multe titluri.Am pus ochii pe Smash Ultimate, Link's Awakening, NSMB, etc.
    In rest n-am idee.Sunt cam noob cand vine vorba de Nintendo pt ca in ultimii ani m-am axat pe PS&Xbox.
    Astept recomandari.

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Luigi's Mansion 3 este foarte bun (sigur stii deja).
    Mario + Rabbidz Kingdom Battle la fel

    Cat de portari de pe alte platforme, in cazul meu au fost jocuri pe care nu le-am incercat in alte parti (exemple mai jos) si care merita incercate la un pret bun.

    Cuphead
    Crash Bandicoot n sane trilogy
    Unravel 2
    Little Nightmares
    Lego City Undercover (mult peste asteptari)
    Shakedown: Hawaii
    Trials Rising e bun, daca-ti place genul

  3. #3 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    M-am jucat crash originalele (1, 2 si 3) si remake-ul "n-sane trilogy".La fel Mario + rabbits.
    Unravel 2 pare interesant....

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Switch ul are (ca si PS Vita / PSP) o multime de RPG uri, extrem de multe metroidvania type of games (backtrack exploration 2.5D adventure platformer RPG), visual novels, jocuri de tip puzzle si multe altele.

    Ce jocuri iti plac tie ?

    incearca astea de mai jos (majoritatea sunt pe switch store la <20$)

    Salt and Sanctuary
    Momondora
    River City Girls
    Shantae (sunt 3 titluri)
    Steamworld Dig 2
    The Messenger
    The Ninja Saviours
    Octopath Traveler
    Golf Story

  5. #5 SP
    Junior Member Vulpine's Avatar
    Super Mario Maker 2 e mișto. Mai degrabă l-aș lua pe ăsta decât NSMB.

  6. #6 SP
    Member Rukax's Avatar
    Ati jucat Astral Chain, merita? Am zis ca o sa pastrez switch-ul pentru exclusivitati. Astept sa apara Xenoblade Chronicles DE și No More Heroes 3. Momentan joc Zelda BOTW si mi se pare un joc incredibil din toate punctele de vedere.

  7. #7 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Da, Astral Chain chiar se merita, mie mi-a placut desi nu sunt mare fan al genului asta de jocuri.Cat despre BotW.....mi-a placut jocul la nebunie, dar parca îi lipseste ceva.L-am terminat de 4 ori si pot spune ca e unul dintre cele mai bune titluri din serie, insa nu cred ca Zelda e genul de joc caruia i se potriveste openworld-ul.Iti recomand sa incerci si Zelda Wind Waker sau Twilight Princess daca ai cum.Plus ca au fost remasterizate amandoua in 2013 respectiv 2016.Din pacate sunt doar pe Wii U, nu si pe Switch

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Switch +accesorii+15 jocuri fizice +15 jocuri digitale By momi in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 3 Last Post: 28-12-2019, 11:50
  2. Vand Nintendo Switch + 2 jocuri By lukecelmare in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 16-12-2019, 17:20
  3. Vand jocuri Nintendo Switch By Deathwish86 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 5 Last Post: 12-11-2018, 11:29
  4. Vand jocuri nintendo switch By noss <3 ciorica in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 10 Last Post: 16-09-2018, 22:17
  5. Cumpar jocuri Nintendo Switch By FLuX in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 2 Last Post: 04-05-2018, 15:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts