Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 43

Thread: Mii plaza puzzle panels si propuneri pentru street pass in Bucuresti

  1. #1 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar

    Mii plaza puzzle panels si propuneri pentru street pass in Bucuresti

    Deschid acest topic pentru ca sint sigur ca nu sint singurul posesor de 3DS care vrea sa completeze toate panelurile in Mii Plaza.
    Topicul se adreseaza in special celor din Bucuresti pentru ca as propune niste intalniri in vederea completarii acestor paneluri prin street pass.
    Eu detin 2 console 3DS si am deblocat toate panelurile existente, inclusiv cel cu Mario Tennis.
    Voi enumera mai jos ce paneluri complete am:

    Metroid: Other M
    Mario and Bowser
    Super Mario Galaxy 2
    The Legend of Zelda
    Kirby
    Pikmin
    New Super Mario Bros Wii
    The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D
    Starfox 64 3D- E ca si complet, am toate piesele roz, mai am nevoie doar de o singura piesa normala
    Beat the Beat: Rhytm Paradise- E ca si complet, am toate piesele roz, mai am nevoie doar de doua piese normale
    Donkey Kong Country Returns
    Pilotwings Resort - la fel, toate piesele roz, mai am nevoie doar de o piesa normala

    La restul panelurilor am o parte din piesele roz si foarte multe din piesele normale.

    Celor din Bucuresti le propun sa ne intalnim pentru a face street pass in vederea completarii panelurilor.
    Echitabil ar fi ca cei cu care ma voi intalni sa aiba si ei ceva piese care imi lipsesc mie.

    Cei interesati de acest subiect sint rugati sa posteze aici si eventual sa imi dea mesaj privat.

  2. #2 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Eu am primele 8 paneluri enumerate complete, plus alte 7 incomplete, deci sunt dispus sa facem schimb. Sunt 15 paneluri disponibile momentan care insumeaza 385 piese.

  3. #3 SP
    Junior Member sayne's Avatar
    hai ca ma bag si eu

  4. #4 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    Mentionez ca daca intalnirea se va face in zona Mall Plaza, mai pot aduce inca doi prieteni care au si ei panelurile completate de mine. Deci in total 4 console cu multe paneluri.

  5. #5 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    Azi am avut o surpriza extrem de placuta.
    Pentru prima data am facut street pass la intamplare in zona Rahova-Petre Ispirescu, in jurul orei 12.00.
    Am verificat ambele console si street passul s-a facut cu o consola ce are setat numele ca Vladimir iar mii-ul ales in Mii Plaza este Radu. Se pare ca persoana nu prea are jocuri, deoarece ultimul software rulat pe consola era Demo-ul de la Dead or Alive.
    Atasez un print screen din meniul 3DS Sound. Data apare diferita pentru ca eu obisnuiesc sa o schimb zlinic de cateva ori din cauza limitarii la 10 banuti.
    Daca vreunul dintre voi este posesorul consolei cu care am facut Street pass, il astept cu un pm ca sa ne dam si add ca prieteni.
    Oricum, respectivul a avut ocazia sa faca street pass cu cele doua console ale mele, ocazie cu care s-a putut bucura de alegerea oricarui puzzle panel.

    Asa ca daca nu va incanta ideea sa ne intalnim pentru street pass, macar umblati cu consola la voi si poate mai facem street pass intamplator.
    Attached Images Attached Images hni_0003.jpg

  6. #6 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Hai ca sunt sperante . Ieri la metrou, in jurul orei 18:30, unirii, am facut streetpass cu un user al carui mii este Denix67, cu consola setata pe England. Utilizatorul are decat 3 streetpassuri la activ si doar 2 miiuri in plazza. Se pare ca ultimul software rulat de el este Mario Kart 7. Nu cred ca joaca la puzzle swap din moment ce nu am avut nici o bucatica de luat de la el.

  7. #7 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    Quote Originally Posted by anduthebest View Post
    Hai ca sunt sperante . Ieri la metrou, in jurul orei 18:30, unirii, am facut streetpass cu un user al carui mii este Denix67, cu consola setata pe England. Utilizatorul are decat 3 streetpassuri la activ si doar 2 miiuri in plazza. Se pare ca ultimul software rulat de el este Mario Kart 7. Nu cred ca joaca la puzzle swap din moment ce nu am avut nici o bucatica de luat de la el.
    Lasa ca ti-ai luat azi de la mine 2 piese noi.

  8. #8 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    Haideti cu street passul!
    Detin toate piesele normale iar la panelurile Mario 3d land, Mario Kart, Kid icarus si Mario Tennis mai am nevoie doar de unele piese roz.

  9. #9 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Quote Originally Posted by geckoati128 View Post
    Haideti cu street passul!
    Detin toate piesele normale iar la panelurile Mario 3d land, Mario Kart, Kid icarus si Mario Tennis mai am nevoie doar de unele piese roz.
    hai cu cubul meu, lasa vrajeala.

  10. #10 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Hai mai baieti, are cineva puzzleurile complete?

  11. #11 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    nimic?

  12. #12 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    valabil

  13. #13 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Cat mai sus

  14. #14 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    am 3 console pregatite pentru street pass.

  15. #15 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Up

  16. #16 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    Haideti ca acum am 4 console pregatite pentru street pass. Cine are piesele roz la paneluri?

  17. #17 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Dacă e cineva din Baia Mare aici cu 3DS...să dea un strigăt de luptă să ne �nt�lnim la un Street Pass.

  18. #18 SP
    Member anduthebest's Avatar
    M-am inarmat cu 2 console 3DS, aviz posesorilor din bucuresti.

  19. #19 SP
    Junior Member geckoati128's Avatar
    valabil. vin ci piese noi de la londra. o ard puternic pe streetpass aici dar sint cam saraci la piese roz englezii. mai multe am cules de la un neamt si de la un elvetian

  20. #20 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Merg la București pe 24 iunie la un concert. Dacă e cineva dispus la un StreetPass...cu mare plăcere.
    Prea multe nu am de oferit la schimb, deoarece aici în Baia Mare n-am întâlnit pe nimeni cu 3DS la StreetPass
    Toate pătrățelele roz la puzzle-uri îmi sunt goale, practic nici nu știu cum e să faci SP.
    Concertul va fi la Sala Palatului marți (25 iunie) seara, sau ne putem întâlni în vreun Mall.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Fifa Street online pass By CAM in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 8 Last Post: 07-10-2012, 12:50
  2. "Fantasy Plaza" DLC pentru Skate 2 By Mika in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 20-02-2009, 18:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts