Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Întrebare Nintendo Points

  1. #1 SP
    Member dani20's Avatar

    Întrebare Nintendo Points

    A cumpărat cineva Nintendo Points de la Club Nintendo, de pe nintendo.co.uk? Am vreo 2300 de puncte și am înțeles că nu trimit niciun produs fizic în altă țară, așa că mă gândeam să cumpăr niște Nintendo Points... Din câte am citit se pare că aș putea cumpăra jocuri DSi din eShop cu aceste puncte. E posibil? A încercat careva?

  2. #2 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Da este posibil - eu am cumparat de zeci de ori punte pentru Wii shop (pot fi folosite si la DSi shop).

    De asemni eu am primit si chestii fizice de la shop ul din UK - dar pe de alta parta am si pierdut chestii importante (pentru ca nu mi-au venit) - deci e cu dus intors, comanda pentru chestii fizice o faci pe riscul tau (la tara nu poti pune nimic, dar cand pui adresa poti pune in campul adresei tara - evident pe plic va scrie ceva de genul:

    Popescu Ionescu
    Aleea Castanilor 4
    Ploiesti
    Romania
    UK

    Succes.

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, functioneaza. Dar merg doar pentru DSi si DSiXL.

  4. #4 SP
    Member dani20's Avatar
    Mulțumesc de răspunsuri; nu mai risc cu produse fizice, că am pățit-o cu altele din UK... Eu am un 3DS XL de vreo 2 luni; am înțeles că merg și jocurile DSi din eShop... sau greșesc?

    Merg, dar nu poti sa cumperi cu punctele de DSi de pe store-ul 3DS. Dar poti sa atasezi un card de Romania si sa cumperi cu bani reali sau sa incarci contul.

  5. #5 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu merge pe shopul de la 3DS XL - doar pentru cel de DSi si DSi XL - shopurile sunt diferite.

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pentru produsele digilate de la store 3DS poti sa atasezi un card de Romania si sa cumperi direct sau sa iti incarci contul cu el.

  7. #7 SP
    Member dani20's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Nu merge pe shopul de la 3DS XL - doar pentru cel de DSi si DSi XL - shopurile sunt diferite.
    Nasol; mă gândeam că pot să folosesc punctele alea că să cumpăr chestii de la rubrica DSiWare din eShop-ul de pe 3DS... Se pare că sunt cam fără niciun rost punctele alea din Club Nintendo, în condițiile în care nu am nicio altă consolă în afară de 3DS.
    Cu cardul am mai cumpărat din eShop; am luat Animal Crossing și Monster Hunter cu promoția de 50% reducere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. MS Points By Sha. in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 25-01-2013, 01:25
  2. Deblochezi trofee, castigi MS points By angloma in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 6 Last Post: 31-08-2012, 10:26
  3. Microsoft Points By MonkY in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 72 Last Post: 17-10-2011, 17:10

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts